Aktualności

Pierwszy sparing przed nowym sezonem 29 lip

Pierwszy sparing przed nowym sezonem

29 lip 2020 09:26

Już dziś piłkarze ręczni Zagłębia Lubin rozegrają pierwszy mecz kontrolny w ramach przygotowań do sezonu 2020/2021 PGNiG Superligi Mężczyzn. Przeciwnikiem Miedziowych będzie SPR Chrobry Głogów. Spotkanie odbędzie się w hali SP 14 w Lubinie i będzie zamknięte dla publiczności.

Mężczyźni

Zarówno dla Zagłębia, jak i Chrobrego będzie to pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Obie drużyny zmierzą się jeszcze raz w sobotę w Głogowie.

- Zawsze trzeba grać o zwycięstwo, nigdy nie można przyzwyczajać się do porażek. Należy jednak pamiętać, że będzie to pierwszy mecz od ponad czterech miesięcy. Dodatkowo w grach towarzyskich trenerzy chcą sprawdzić inne warianty gry, rotować składem. Wszystko to powoduje, że wynik, choć ważny, nie jest tak istotny jak w rozgrywkach ligowych – mówi Maciej Tokaj, kapitan Zagłębia.

Lubinianie mają za sobą ponad dwa tygodnie intensywnych treningów. Oprócz dwumeczu z Chrobrym Miedziowych czeka jeszcze sporo grania, w tym sparingi z Gwardią Opole, Ostrovią Ostrów Wielkopolski, a także turnieje w Mielcu i Legnicy.