Zwycięstwo drugoligowego Zagłębia 11 maj

Zwycięstwo drugoligowego Zagłębia

11 maj 2021 09:13

W ramach 15 serii spotkań II ligi kobiet piłki ręcznej Grupy I, ekipa Elżbiety Szczepaniak i Nataszy Tsvirko na własnym terenie zmierzyła się z wyżej notowaną drużyną SPR-u Kępno. Po niezwykle wyrównanym pojedynku, ręce w geście zwycięstwa uniosły Miedziowe szczypiornistki.

Młodzież

Wynik, tego pełnego dramaturgii i zwrotów akcji meczu otworzyły Miedziowe szczypiornistki, a dokładnie Wanessa Gajos. Solidna obrona gospodyń nie dopuszczała rywalki pod pole karne, ale w 3. minucie meczu w skutek nieprzepisowego zatrzymania piłkarki Kępna, sędzia podyktował karny, który na gola zamieniła Julia Kukuła. Wynik był sprawą otwartą. Lubinianki wygrywały 4:2, aby za chwilę stracić prowadzenie po skutecznych kontrach zespołu Grzegorza Markiewicza i na tablicy wyników ponownie remis. Do przerwy Zagłębie wygrywało 12:10.

Na początku drugich 30 minut, Katarzyna Czapracka i Natalia Marycka podwyższył rezultat na 14:10! Do 48. minuty gospodynie utrzymywały wynik, jednak rywalkom udało się doprowadzić do remisu. Ostatnie dziesięć minut to prawdziwy bój o zwycięstwo! Żadna z ekip nie odpuszczała. Wspaniałe interwencje golkiperek z Lubina w osobach Nikoli Falińskiej i Marty Lewalskiej dodały skrzydeł zawodniczkom z pola, które zapewnił Zagłębiu zwycięstwo 25:22!

Tym zwycięstwem lubinianki zrównały się punktami z piątymi w tabeli Świebodzicami. Warto podkreślić, że przed meczem pogratulowano Natalii Tsvirko zdobycia Mistrzostwa Polski PGNiG Superliga z pierwszym zespołem MKS Zagłębia Lubin, która w zespole pełni funkcję trenera bramkarek.