Aktualności

Zapraszamy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Piłce Ręcznej MKS Zagłębie Lubin 3 mar

Zapraszamy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Piłce Ręcznej MKS Zagłębie Lubin

3 mar 2021 08:57

W Lubinie rusza pierwsza Niepubliczna Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego w Piłce Ręcznej MKS Zagłębie Lubin. Placówka właśnie rozpoczyna rekrutację.

Młodzież

Od czterech lat MKS Zagłębie Lubin prowadzi niepubliczne liceum sportowe. Jego uczniowie w ubiegłym roku zdawali maturę i to z ogromnym sukcesem – ze stuprocentową zdawalnością. Teraz – jak tłumaczy Dariusz Bobrek, dyrektor placówki – przyszedł czas, by zwerbować do placówki młodszych uczniów.

– Kilka lat temu próbowaliśmy powołać niepubliczną szkołę podstawową, ale nie udało nam się jej zorganizować. Teraz podchodzimy do tego zagadnienia na 100 procent i szkoła na pewno powstanie. W najbliższych dniach na stronie liceum będzie więcej informacji na temat terminów naboru – tłumaczy dyrektor Bobrek.

Nabór prowadzony jest do klas 1-8 w następujących dyscyplinach: piłka ręczna, piłka nożna, pływanie, lekkoatletyka oraz łyżwiarstwo szybkie.

– Zapraszamy do nas uczniów I ich rodziców z terenu całego powiatu, a także spoza niego do zapoznania się z naszą ofertą oraz do składania dokumentów. W każdym oddziale, który utworzymy będzie 16 godzin wychowania fizycznego plus trzy godziny podstawy programowej, tak jak w każdej szkole. Oczywiście największe zainteresowanie budzi oczywiście piłka ręczna, gdyż organem prowadzącym szkołę jest MKS Zagłębie Lubin, a także piłka nożna – obecnie w liceum mamy cztery klasy o tym profilu. Jesteśmy w stałym kontakcie z KGHM Zagłębie Lubin i wiemy już od nich, że będą chętni na klasy piłki nożnej w naszej szkole podstawowej – mówi Dariusz Bobrek.

Uczniami w podstawówce opiekować będzie się ta sama kadra, która jest w liceum ogólnokształcącym, przy naborze placówka poprosi tylko o pomoc nauczycieli z innych szkół.

Ważna jest tutaj informacja dla rodziców – za niepubliczną szkołę podstawową nie trzeba będzie płacić. – Nie pobieramy czesnego w liceum, nie będziemy go też pobierać w szkole podstawowej – zapewnia dyrektor.

Na stronie internetowej szkoły w zakładce „rekrutacja/szkoła podstawowa” w najbliższych dniach będzie można znaleźć spis dokumentów, które należy dostarczyć do sekretariatu szkoły.

W sprawie ewentualnych pytań można kontaktować się z trenerami z poszczególnych dyscyplin:

  • piłka ręczna chłopcy: Grzegorz Gowin 602-293-904
  • piłka ręczna dziewczęta: Beata Miazga 888-135-157
  • pływanie: Ireneusz Koliszak 605-740-782
  • lekkoatletyka; Mariusz Knull 660-462-809
  • łyżwiarstwo szybkie: Piotr Wawnikiewicz 605-435-400
  • w przypadku piłki nożnej rekrutację prowadzi klub Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie.: Krzysztof Wadas 696-448-361

Informacje możecie także uzyskać w sekretariacie szkoły: 512-215-682

Dodajmy, że uczniowie szkoły sportowej korzystają ze wszystkich obiektów sportowych w Lubinie: ze wszystkich obiektów zewnętrznych RCS, toru lodowego, stadionu lekkoatletycznego, hali, a także z pływalni.

Na dziś nauka w placówce wygląda następująco: uczniowie przebywają w bursach lub w swoich domach podczas lekcji on-line, a później mają treningi, uczestniczą też w rozgrywkach. – Jako szkoła mistrzostwa sportowego normalnie możemy organizować treningi dla naszych uczniów – podsumowuje dyrektor.