Aktualności

Współpraca na linii Zagłębie – Żagiew 23 sie

Współpraca na linii Zagłębie – Żagiew

23 sie 2021 12:11

MKS Zagłębie Lubin i MKS Żagiew Dzierżoniów podpisały umowę o współpracy. Przedstawiciele obu klubów spotkali się w Sali konferencyjnej Hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Młodzież

W ramach umowy o współpracy oba klubu będą prowadzić wspólne szkolenia, staże trenerskie oraz akcje promocyjne. W ramach umowy przewidziane jest również przekazywanie zawodników bez ekwiwalentu za wyszkolenie.

Stosowne dokumenty w tej sprawie podpisali przedstawiciele obu klubów, prezes Zagłębia Witold Kulesza, dyrektor sportowy lubińskiego klubu, Jerzy Szafraniec oraz Przemysław Pancer, wiceprezes do spraw sportowych MKS Żagiew Dzierżoniów – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się podpisać porozumienie o współpracy. My jako mały klub drugoligowy, ale opierający swoją działalność na młodzieży chcemy czerpać wzorce z klubów najlepiej zorganizowanych i najlepiej funkcjonujących sportowo na Dolnym Śląsku i w Polsce. Ta współpraca jest dla nas wielką nobilitacją. Jan Czuwara i Dawid Dawydzik pokazali, że Lubin kojarzy się z czymś bardzo dobrym, a Zagłębie jest otwartą drogą do kariery na najwyższym poziomie – mówił przedstawiciel Żagwi Dzierżoniów.

- Dziękuję za miłe słowa o naszym klubie. Bardzo mnie to cieszy i chciałbym zaznaczyć, że Wasza polityka wpisuje się w naszą. W męskim zespole stawiamy na młodych, perspektywicznych zawodników. Jan Czuwara i Dawid Dawydzik są dziś wybitnymi reprezentantami Polski i mam nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje kolejnymi Czuwarami czy Dawydzikami – powiedział prezes MKS Zagłębie Lubin, Witold Kulesza.

Na współpracy ma skorzystać również Szkoła Mistrzostwa Sportowego Zagłębie Lubin, która szkoli najlepszych zawodników w regionie – Cieszy mnie to, że prowadzona przez nas szkoła sportowa może skorzystać na naszej współpracy. Nowi adepci piłki ręcznej mogą i zapewne też będą pochodzić z Dzierżoniowa – mówi Jerzy Szafraniec, dyrektor sportowy MKS Zagłębie Lubin.

MKS Żagiew Dzierżoniów powstał w roku 1963. Największym sukcesem sportowym klubu jest awans w roku 2007 do I ligi, czyli na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej. Siedziba klubu mieści się w dzierżoniowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.