Szczypiorniści SMS Zagłębie ze złotem! 17 wrz

Szczypiorniści SMS Zagłębie ze złotem!

17 wrz 2020 19:07

W XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Lubelskie 2020 zapadły końcowe rozstrzygnięcia w piłce ręcznej. Wśród chłopców w triumfowała reprezentacja Dolnośląskiego, w kadrze której było aż pięciu zawodników SMS Zagłębie Lubin!

Młodzież

Złote krążki XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zgarnęli między innymi zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Zagłębie Lubin. Wśród triumfatorów znaleźli się: Milan Fiłon, Filip Grzyb, Maciej Markowski, Hubert Mikłasz i Hubert Barcik, który został wybrany najlepszym środkowym rozgrywającym turnieju. W wielkim finale Dolny Śląsk pokonał Małopolskie 39:32 (17:16).

Kadra Dolnego Śląska dziewcząt ukończyła zawody tuż za podium, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. W spotkaniu o brązowy medal Dolnoślązaczki minimalnie przegrały z kadrą Województwa Mazowieckiego 19:20 (11:9). W kadrze znalazły się trzy przedstawicielki SMS Zagłębie Lubin. Mowa o Emilii Godzic, Natalii Haberze oraz Zuzannie Kopycińskiej.