Aktualności

SMS Zagłębie zagra o trzecie miejsce 11 gru

SMS Zagłębie zagra o trzecie miejsce

11 gru 2021 19:37

SMS ZPRP Kwidzyn w półfinale SMS Cup Zagłębie Lubin pokonał Miedziowych. Lubinianie zagrają jutro o trzecie miejsce.

Młodzież

W pierwszym półfinałowym spotkaniu SMS Cup zmierzyły się ze sobą SMS ZPRP Kwidzyn i SMS Zagłębie Lubin. Od początku większą przewagę mieli zawodnicy z Kwidzyna, którzy w 4. minucie prowadzili 4:1, a w 10. już 10:5. Kluczem do tego była dobra, wysoka i agresywna postawa w obronie. Przynosiło to dobre skutki, w postaci wyprowadzanych raz po raz kontr. Po pierwszej połowie kwidzynianie prowadzili różnicą siedmiu trafień.

Po zmianie stron ambitni zawodnicy z Lubina nie odpuszczali i walczyli o jak najlepszy wynik. Udało im się zmniejszyć straty do pięciu bramek. Na więcej już jednak nie dali rady i w końcówce lepiej zagrali zawodnicy SMS-u ZPRP Kwidzyn, dzięki temu to oni cieszyli się z wygranej oraz awansu do niedzielnego finału.

W niedzielnym meczu o trzecie miejsce SMS Cup zagrają ze sobą SMS Zagłębie Lubin z SMS ZPRP Płock (początek godzinie 9), z kolei w finale SMS ZPRP Kielce zmierzy się z SMS-em ZPRP Kwidzyn (pierwszy gwizdek o godzinie 11). Wszystkie mecze odbędą się w kieleckiej Hali Legionów. Wstęp na nie jest darmowy.

SMS ZPRP Kwidzyn – SMS Zagłębie Lubin 34:25 (18:11)

SMS Zagłębie Lubin: Kupryianchyk, Grzyb – Mikłasz 1, Gajewski, Fiłon, Świekatowski 3, Wolny 1, Kuźniak, Majczak, Dulewicz, Kałużny 5, Barcik 11, Majewski, Zyber 4.

SMS ZPRP Kwidzyn: Zwierz, Chruściel – Ebertowski 3, Słupski 4, Kwiatkowski 1, Stefaniak 2, Korczak 1, Szendzielorz 3, Świątkiewicz 3, Biskup 3, Pstrąg 7, Konwicki, Filipowicz 2, Matela 5.

SMS ZPRP Płock – SMS ZPRP Kielce 34:35 (21:13)

SMS ZPRP Płock: Kwiatkowski, Kwasiborski, Węgliński – Kozłowski 1, Chalbicz 1, Hryniewicz 7, Mitruczuk 1, Górski 6, Drobik, Wojnecki 5, Blejsz, Widomski 11, Karpiński 2, Kruk.

SMS ZPRP Kielce: Wysocki, Poźniak – Siekierka 1, Będzikowski 12, Makuła 2, Wiaderny 7, Wiatrzyk 1, Antolak, Rożnowski, Kacprzyński 2, Wawrzyniak 5, Majchrzak 1, Jarosz 1, Stempin, Kotliński 3.

FOT. pgnig-superliga.pl