SMS Zagłębie na czwartym miejscu 12 gru

SMS Zagłębie na czwartym miejscu

12 gru 2021 16:31

Zespół SMS-u ZPRP Kielce pokonał w finale SMS Cup SMS ZPRP Kwidzyn 28:21 i zajął pierwsze miejsce w turnieju. Trzecia lokata przypadła drużynie z Płocka, a czwarta ekipie z Lubina.

Młodzież

Drugi dzień rozgrywanego w kieleckiej Hali Legionów turnieju rozpoczął się od pojedynku o trzecie miejsce. Zmierzyły się w nim zespoły z Lubina i Płocka, które w sobotę przegrały swoje półfinały. Drużyna SMS-u ZPRP Płock zbudowała sobie przewagę kilku bramek, jednak pod koniec pierwszej połowy SMS Zagłębie Lubin zmniejszyło straty i w 25. minucie przegrywało już tylko 13:15. Ostatecznie po pierwszych trzydziestu minutach płocczanie wygrywali różnicą trzech trafień.

Po przerwie płocczanie zacieśnili obronę i to przyniosło dobre efekty, w ciągu dziewięciu minut stracili jedną, bramkę, a sami rzucili siedem. Później znów lubinianie nieco zmniejszyli straty, ale nie byli w stanie odwrócić losów meczów. Ostatecznie górą był SMS ZPRP Płock, który zajął trzecie miejsce w turnieju.

SMS Zagłębie Lubin – SMS ZPRP Płock 34:39 (15:18)

SMS Zagłębie Lubin: Kupryianchyk, Grzyb – Mikłasz 1, Barcik 7, Augustynowicz, Gajewski 1, Wolny 1, Fiłon 1, Świekatowski 1, Zyber 10, Kuźniak 2, Dulewicz 6, Majczak, Marczak, Kałużny 3, Majewski 1.

SMS ZPRP Płock: Kwiatkowski, Kwasiborski, Węgliński – Kozłowski 1, Chlabicz 5, Hryniewicz 4, Mitruczuk 4, Górski 4, Kuhn5, Drobik 4, Wojnecki 2, Blejsz, Widomski 7, Karpińki 3, Kruk.

SMS ZPRP Kwidzyn – SMS ZPRP Kielce  21:28 (8:14)

SMS ZPRP Kwidzyn: Zwierz, Chruściel – Ebertowski, Słupski 6, Kwiatkowski, Korczak 1, Szendzielorz, Świątkiewicz 6, Biskup 6, Pstrąg 1, Konwicki, Filipowicz 1, Matela

SMS ZPRP Kielce: Wysocki, Poźniak – Siekierka 2, Będzikowski 3, Makuła 2, Wiaderny 7, Wiatrzyk 1, Świt, Antolak 3, Kacprzyński 1, Wawrzyniak 3, Majchrzak, Jarosz 3, Stempin, Kotliński 2, Grzybowski 1