Aktualności

SMS zachęca do zabawy z piłką ręczną 1 sty

SMS zachęca do zabawy z piłką ręczną

1 sty 2024 16:35

SMS Zagłębie Lubin wraz z Partnerem Fundacją Lotto rozpoczął w październiku projekt Baw się piłką ręczną od malucha. Projekt miał na celu regularne zajęcia z dziećmi z elementami piłki ręcznej.

Młodzież

Zajęcia odbywały się na hali sportowej w Lubinie, każdy z uczestników otrzymał koszulkę z logo Fundacji Lotto. Uczestnicy korzystali również z nowego sprzętu sportowego zakupionego w ramach projektu. Zgromadziliśmy fantastyczną liczbę dzieci, bo aż 200. Jest to dla nas wspaniały wynik jeśli chodzi o udział w projekcie. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, szczególnie, że również poprowadziła gry i zabawy trenerka naszej Superligowej Drużyny MKS Zagłębie Lubin Bożena Karkut. Naszym głównym celem jest zaszczepienie dzieciom miłości do sportu, w szczególności piłki ręcznej.

Chcemy, aby aktywność fizyczna stała się naturalną częścią ich życia i przyczyniła się do lepszego rozwoju fizycznego i psychospołecznego. Poprzez gry i zabawy dzieci miały czerpać to co najlepsze, uśmiech, rozwój, ambicje, rozwój psychofizyczny, ale przede wszystkim możliwość współpracy, a także rywalizacji z innymi uczestnikami. W czasie zajęć dzieci będą musiały radzić sobie z wyzwaniami, sukcesami i porażkami, co rozwija ich umiejętność radzenia sobie ze stresem i nawiązywania pozytywnych relacji. Projekt bardzo mocno wspierali Rodzice uczestników i pojawiali się chętnie na zajęciach, obserwując postęp w nauce przede wszystkim gry w piłkę ręczną. Dla nas w tym projekcie bardzo ważne było, aby rozmawiać o bezpieczeństwie podczas zajęć, ale również w drodze do szkoły, w drodze na treningi. Zwracaliśmy również uwagę na niebezpieczeństwa, które mogą dotknąć dzieciaków również w sieci.

Chcieliśmy jak najbardziej pokazać w jaki sposób działamy i w jaki sposób zachęcamy do gry w piłkę ręczną. Jesteśmy bardzo związani z naszym miastem Lubin, gdzie piłka ręczna stoi na bardzo wysokim poziomie. Zajęcia były dostosowane do poziomu uczestników, ale wraz z kolejnym zajęciami, stawały się bardziej zaawansowane. Mini turnieje, które się odbywały miały również pokazać na jakim etapie poprzez te zajęcia są uczestnicy. Na ostatnich zajęciach zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Lubin. Uczestnicy oraz Rodzice bardzo dobrze odebrali cały projekt i z chęcią uczestniczyliby w kolejnych edycjach. Dla nas to najważniejsze, aby takie projekty, były realizowane jak najczęściej. Wierzymy, że zaszczepimy dzięki temu jeszcze bardziej dyscyplinę jaką jest piłkę ręczną.