Aktualności

SMS - tu uczą się przyszli sportowcy 17 lis

SMS - tu uczą się przyszli sportowcy

17 lis 2021 16:39

Większość z nich wybrała tę szkołę, bo kocha sport. Tu mają pełne możliwości do rozwoju, począwszy od wykwalifikowanej kadry i wyposażonej bazie treningowej skończywszy na 16 godzinach wychowania fizycznego w tygodniu. W Niepublicznej Szkole Podstawowej SMS Zagłębie Lubin po raz pierwszy odbyło się pasowanie na uczniów. W inauguracyjnym roku szkolnym do placówki uczęszcza 20 pierwszoklasistów.

Młodzież

Ta szkoła, jak żadna inna w regionie, tworzy niemal idealne warunki do uprawiania sportu. Program nauczania placówki zakłada kilka godzin w-fu dziennie. Czy to nie za dużo na tak młode organizmy?

– Dzieci w tym wieku są bardzo ruchliwe i te 2-3 godziny wychowania fizycznego dziennie to nie jest ciągły wysiłek, ale też gry, zabawy. W tych godzinach mieścimy podstawę programową plus basen i zajęcia ukierunkowane na gry zespołowe. Póki co nie ma tu żadnego profilowania, są gry, zabawy, podstawowe gry zespołowe i oczywiście lekkoatletyka, gimnastyka, pływanie czy zajęcia ogólnorozwojowe – tłumaczy Dariusz Bobrek, dyrektor placówki.

– Oprócz tego, mają zajęcia wczesnoszkolne i, tak jak w każdej szkole, mają swoją panią wychowawczynię. Do pomocy jest też jedna pani, która razem z nią współpracuje. Poza tym mają język obcy, informatykę, katechezę – dodaje.

Do pierwszej klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lubinie uczęszcza 20 uczniów. Pasowanie na ucznia to dla nich duże wydarzenie. – Szykowali się na to od kilku tygodni i są bardzo zaabsorbowani tym, co się dzieje – mówi dyrektor.

Jak przyznaje Wojciech Lewandowski z pierwszej klasy, wybrał tę szkołę, bo lubi sport, a najbardziej futbol amerykański. Chłopiec, że ma fajną klasę i fajną panią nauczycielkę.

Z kolei jego koleżanka Alisa Balić uwielbia skakać w dal, a jej ulubionym przedmiotem jest matematyka.

Przez pierwsze trzy lata uczniowie nie muszą się deklarować, jeśli chodzi o wybór określonego rodzaju sportu. – To nie musi być tylko piłka ręczna, może to być piłka nożna, lekkoatletyka, pływanie czy łyżwiarstwo szybkie. Takich wyborów będą dokonywać w klasie czwartej, a przez te pierwsze trzy lata przygotowują się do tej decyzji. Mają bardzo dobrą kadrę, bazę treningową i wyposażenie pomieszczeń – zauważa dyrektor.

źródło/fot: lubin.pl