Aktualności

Przedszkolaki na start 19 maj

Przedszkolaki na start

19 maj 2022 11:45

W hali RCS odbył się Dzień Przedszkolaka, w którym udział wzięły dzieci z lubińskich przeszkoli. Były gry, zabawy, a także integracja lubińskich przedszkolaków.

Młodzież

Celem zawodów była popularyzacja sportu poprzez udział w grach i zabawach, a także rozbudzanie zainteresowań sportowych, dających możliwości kontynuowania nauki w profilowanych klasach sportowych.

W zabawie udział brały 10-osobowe reprezentacje lubińskich przedszkoli, a zajęcia prowadziła Elżbieta Knull i Elżbieta Szczepaniak w asyście zawodniczek MKS Zagłębie Lubin, Katarzyny Drzemickiej i Wanessy Gajos. 

Sportowe zmagania dzieci miały formę prostych i bezpiecznych, dostosowanych do wieku, biegów i skoków z użyciem piankowych płotków lekkoatletycznych, pałeczek sztafetowych, ringo, woreczków  szarf i rakiet do badmintona, kijów do unihokeja.

Nie liczyły się zdobyte punkty, liczyła się dobra zabawa w duchu fair-play – Cieszymy się z tak dużej frekwencji dzieci. Część z nich uczestniczy w zawodach sportowych, część kibicuje swoim kolegom i koleżankom. Najważniejsze, że wszyscy dobrze się bawili. Przy okazji zawodów zapraszaliśmy do naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, do której trwa właśnie rekrutacja – mówi Dariusz Bobrek, dyrektor SMS Zagłębie Lubin.

Przedszkolaki brały udział w konkurencjach takich jak między innymi: biegi z pałeczką sztafetową, slalom, skoki kangurów, woreczek na rakiecie, bieg przez płotki, płotkarski tor przeszkód czy zamiatacze.

Organizatorem zawodów byli: SMS Zagłębie Lubin, MKS Zagłębie Lubin S.A. oraz Regionalne Centrum Sportowe.

SMS Zagłębie Lubin korzysta ze stale unowocześnianej bazy lokalowej  i dysponuje: nowoczesnymi pracowniami przedmiotowymi wyposażonymi w sprzęt multimedialny i tablice interaktywne, biblioteką z pracownią multimedialną, salami komputerowymi oraz stołówką szkolną. W każdej sali lekcyjnej znajduje się komputer z dostępem do sieci Internet oraz dziennika elektronicznego. Szkoła dysponuje stołówką szkolną, biblioteką oraz salami komputerowymi.

Sportowcy korzystają z pełnowymiarowej hali do piłki ręcznej, boisk do piłki nożnej na terenie klubu Zagłębie Lubin SA. oraz basenu. Uczniowie spoza miasta Lubina korzystają z zakwaterowania w bursie i internacie. Obiekty szkolne, sportowe (hala i basen) oraz bursa znajdują się bliskim sąsiedztwie, co ułatwia codzienne funkcjonowanie.