Aktualności

Pożyteczne zgrupowanie kadry 7 sty

Pożyteczne zgrupowanie kadry

7 sty 2019 22:06

Reprezentacja Polski juniorów kończy zgrupowanie w Lubinie. Bartłomiej Jaszka po raz kolejny mógł obserwować młodych zawodników w warunkach meczowych.

Młodzież

Biało-czerwoni w ostatnich trzech dniach rozegrali trzy mecze towarzyskie z zespołami klubowymi – dwoma pierwszoligowcami i superligowcem. Podopieczni Bartłomieja Jaszki przegrali ze Stalą Gorzów Wielkopolski 32:34, Astromalem Leszno 22:25 i Chrobrym Głogów 19:33 – Ciesze się, że udało się rozegrać te mecze, bo na pewno mamy dzięki temu materiał do analizy. Wiemy nad czym musimy jeszcze pracować. Inna sprawa, że ci zawodnicy, którzy pierwszy raz byli na zgrupowaniu miała szanse przekonać nasz sztab szkoleniowy, że są wartościowymi zawodnikami i że można na nich liczyć. Na pewno tacy zawodnicy się tutaj znaleźli – mówi Bartłomiej Jaszka, selekcjoner kadry narodowej juniorów i trener szczypiornistów Zagłębia Lubin.

Było to drugie zgrupowanie kadry juniorów pod wodzą Bartłomieja Jaszki. W jego debiutanckim turnieju kadra zajęła trzecie miejsce podczas turnieju w Macedonii, przegrała z reprezentacjami A i B gospodarzy, wygrała z Czarnogórcami, Serbami i Węgrami.

W Lubinie kadra narodowa juniorów przebywa od 2 stycznia. W kadrze znalazło się dwóch zawodników Zagłębia Lubin obrotowy Andrzej Duszyński i bramkarz Bartłomiej Bartosik.