Aktualności

Piłka ręczna z historią w tle 15 sty

Piłka ręczna z historią w tle

15 sty 2019 13:53

W hali sportowej przy ulicy K.E.N. w Lubinie odbył się turniej piłki ręcznej dla młodzieży. W szranki stanęło sześć zespołów z Lubina i Legnicy. Oprócz zaprezentowania się na parkiecie młodzi adepci szczypiorniaka mogli sprawdzić się z wiedzy historycznej.

Młodzież

Lubin reprezentowało Zagłębie oraz Szkoła Podstawowa nr 14, z Legnicy na turniej przyjechała Siódemka Miedź. Spotkania rozgrywane były dwa razy po dwadzieścia minut, a rozjemcami na parkiecie były piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin, które mogły sprawdzić się w nowej roli – Kiedyś sędziowałam, więc nie jest to dla mnie nowość, ale fajnie jest sprawdzić się w trochę innej roli i zobaczyć jak to sędziowanie wygląda z drugiej strony  – mówi Agnieszka Jochymek, skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin.

Inicjatorem turnieju jest trener lubińskiej drużyny piłki ręcznej, Bożena Karkut. Dla uczestników zawodów przygotowane było wiele dodatkowych atrakcji, zawodnicy i zawodniczki mogły się między innymi sprawdzić w quizie wiedzy historycznej – Organizujemy turniej, korzystając z tego, że piłka ręczna jest chyba taką najbardziej niepodległościową dyscypliną sportu, bo wywodzi się tak naprawdę z obozów jenieckich w Szczypiornie. Przy okazji turnieju będziemy przepytywać młodych adeptów piłki ręcznej trochę z historii Polski i trochę z historii naszej dyscypliny – mówi szkoleniowiec Miedziowych. – Przy okazji chciałabym podziękować włodarzom naszego klubu, miasta i powiatu oraz MPO, którzy zawsze pomagają nam w organizacji tego typu imprez – dodaje Bożena Karkut.

Turniej „100 Niepodległości – 100 lat piłki ręcznej” miał charakter towarzyski, ale walki i zaangażowania na parkiecie nie brakowało. Każdy chciał pokazać się z jak najlepszej strony, a na najlepszych czekały nagrody drużynowe i indywidualne.

Fot. Mariusz Babicz