Aktualności

NLO SMS Zagłębie Lubin wraca we wrześniu! 1 sie

NLO SMS Zagłębie Lubin wraca we wrześniu!

1 sie 2019 11:25

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego Zagłębie Lubin zakończyło rekrutację uczniów do klas I o profilach: piłka ręczna, piłka nożna, lekkoatletyka i łyżwiarstwo szybkie. Do NLO SMS Zagłębie rekrutowali uczniowie po szkole podstawowej i gimnazjum.

Młodzież

SMS Zagłębie Lubin jest szkołą niepubliczną o uprawnieniach publicznej. Organem prowadzącym szkołę jest MKS Zagłębie Lubin – klub sportowy o wieloletnich tradycjach w piłce ręcznej. Zagłębie Lubin posiada dwa zespoły PGNiG Superligi w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn.

Zajęcia sportowe prowadzą wykwalifikowani trenerzy, w tym w piłce ręcznej: Elżbieta Szczepaniak, Beata Miazga i Bożena Karkut (trener piłkarek ręcznych Metraco Zagłębia Lubin), Tomasz Kozłowski, Sebastian Gałach, Grzegorz Gowin, Igor Czebrov i Bartłomiej Jaszka (trener piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin), w lekkoatletyce Mariusz Knull, w łyżwiarstwie szybkim Piotr Wawnikiewicz, natomiast w piłce nożnej trenerzy desygnowani przez Akademie Piłkarską KGHM Zagłębie Lubin.

Szkoła korzysta z bazy lokalowej Zespołu Szkół Sportowych w Lubinie oraz obiektów sportowych Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie (hala, szkoła, internat). SMS stwarza bardzo dobre warunki do nauki, wychowania oraz realizacji celów kształcenia sportowego na poziomie mistrzowskim. Szkoła oferuje również naukę na poziomie rozszerzonym języka angielskiego, matematyki, biologii i geografii.

SMS Zagłębie Lubin bierze udział w rozgrywkach lig dolnośląskich. 19 sierpnia uczniowie udadzą się na obóz sportowy do Władysławowa, gdzie będą doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenerów.

Więcej informacji na:
http://sms.zaglebie.lubin.pl/