Juniorzy SMS-u awansowali do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski! 30 sty

Juniorzy SMS-u awansowali do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski!

30 sty 2024 09:19

Spory sukces młodych szczypiornistów SMS Zagłębia I Lubin, którzy awansowali do 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów. Turniej eliminacyjny rozegrano w Szczecinie.

Młodzież

Nasi reprezentanci rywalizowali w grupie L, gdzie ich rywalami były drużyny z Warszawy, Szczecina i Krakowa. Pierwszego dnia lubinianie zmierzyli się z ekipą SKS Kusy Kraków. Choć do przerwy miedziowi prowadzili dość wyraźnie, bo różnicą sześciu goli (18:12), to końcowa wygrana nie przyszła łatwo (29:28). Najwięcej bramek dla naszego zespołu rzucił Franciszek Rożek (7).

W kolejnym starciu SMS zremisował z klubem KS AZS AWF Warszawa 24:24, mimo że do przerwy dolnośląscy piłkarze wypracowali sobie czterobramkową przewagę (13:9). Tym razem najskuteczniejszym graczem Zagłębia był Yahor Volkau, autor 7 trafień.

Ostatniego dnia po wyrównanym widowisku lubinianie pokonali gospodarzy turnieju, czyli ekipę Pogoni Handbal Szczecin 30:29 (17:15). Najczęściej do bramki szczecinian trafiali: Yahor Volkau i Patryk Pulit (obaj po 6 bramek).