Aktualności

1/16 Mistrzostw Polski Juniorów 20 sty

1/16 Mistrzostw Polski Juniorów

20 sty 2023 08:06

Przed mistrzami Dolnego Śląska rozgrywki 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów. Szczypiorniści SMS Zagłębia Lubin podejmą rywalizację na własnym terenie.

Młodzież

Należy podkreślić, iż zespół prowadzony przez Igora Czebrova w Lidze Dolnośląskiej Juniorów zgromadził 17 na 18 możliwych punktów, nie przegrywając żadnego meczu. Przed Miedziowymi wspaniałe sportowe wyzwanie.

Przez trzy dni będziemy świadkami mocnej rywalizacji o kolejny etap mistrzostw Polski w piłce ręcznej chłopców. Miedziowi szczypiorniści staną w szranki z ekipa SKF KPR Spartą Oborniki, KS VIVE II Kielce i Gwardii I Opole.

Turniej, 20 stycznia o godzinie 16.00 zainaugurują ekipy Oborników i Kielc. Lubinianie swój pierwszy mecz zagrają także dziś. O godzinie 18.00 zmierzą się z Gwardią I Opole. Wszystkie spotkania będą rozgrywane na parkiecie, na którym seniorki i seniorzy zdobywali tytuły mistrzostw Polski, a więc Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Norwida 10 w Lubinie.

21 stycznia o 10.00 swój mecz rozegrają ekipy Opola i Oborników, natomiast o 12.00, na parkiet wybiegną lubinianie i ekipa z Kielc. 22 stycznia rozgrywki 1/16 dobiegną końca. O 10.00 Kielce zmierzą się z Gwardią, a o 12.00 ostatni mecz turnieju, a więc spotkanie SMS-u Zagłębie Lubin ze Spartą Oborniki. Szczypiorniści zachęcają mieszkańców naszego miasta do gorącego dopingu na trybunach SP 14.

Z kolei wicemistrzowie Dolnego Śląska, pod wodzą Tomasza Kozłowskiego zagrają o awans do kolejnej fazy rozgrywek w Tarnowie. Przeciwnikami SMS Zagłębie II Lubin będą gospodarze oraz Gwardia II Opole i UKS Anilana Szkoła Gortata Łódź.

W piątek lubinianie zmierzą się z zespołem z Tarnowa, w sobotę czeka ich starcie z opolanami, a na zakończenie turnieju z ekipą z Łodzi.