Aktualności

Znów te karne… 23 lis

Znów te karne…

23 lis 2021 20:58

Zagłębie i karne nie idą w parze. Byliśmy bardzo blisko wygranej za trzy punkty, mecz zakończył się remisem, a rzuty karne wygrali goście z Głogowa. W derbach Chrobry zgarnął dwa, Zagłębie jeden punkt.

Mężczyźni

To było otwarcie godne derbów. Szybkie tempo i bramka za bramkę sprawiły, że w piątej minucie mieliśmy 4:4. Miedziowi odpalili chwilę później i zaczęli powoli budować swoją przewagę. Dobrze w bramce spisywał się Marek Bartosik, a skutecznie akcje kończyli rozgrywający Stanisław Gębala i Roman Chychykalo oraz Marcel Sroczyk na skrzydle. Tym samym po kwadransie lubinianie wygrywali 9:6. Goście się nie poddawali i skutecznie dążyli do wyrównania. Na tablicy wyników było 12:12, jednak kolejne dwie bramki zdobyło Zagłębie. Chrobry znów doprowadził do remisu, ale końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy, którzy po pierwszych dwóch kwadransach prowadzili 17:16.

Na początku drugiej połowy scenariusz wyglądał niemal identycznie, jak w pierwszej. Zagłębie odskakiwało na 2-3 bramki, po czym Chrobry szybko wyrównywał. Głogowianie przyśpieszali, a ich akcje skutecznie kończył Paweł Paterek. Kwadrans przed końcem wynik wciąż był sprawą otwartą – 23:22 dla Zagłębia. Później znów lepiej prezentowali się lubinianie, którzy dziesięć minut przed końcem wygrywali 27:23 i byli bliżej wygranej. Miedziowi mieli jednak z tyły głowy niedawny mecz z Górnikiem Zabrze i nie zamierzali popełniać tych samych błędów. Chęci były, ale goście w końcówce złapali jeszcze oddech i minutę przed końcem wciąż jeszcze nic nie było pewne. Niespełna minutę przed końcem Zagłębie wygrywało 31:30, ale to Chrobry miał piłkę. Goście popełnili faul w ataku, a karę dwóch minut otrzymał szkoleniowiec Chrobrego i jeden z głogowskich zawodników musiał opuścić parkiet. Nie był to Paweł Paterek, bo to właśnie on cztery sekundy przed końcową syreną doprowadził do remisu i mieliśmy karne, które w ostatnim czasie były zmorą Miedziowych.

MVP meczu: Marcel Sroczyk (Zagłębie)
MVP Zagłębia: Marek Bartosik
MVP Chrobrego: Paweł Paterek
Nagroda specjalna: Marek Marciniak