Aktualności

Zdobywamy Szczecin! Mamy przełamanie! 18 lis

Zdobywamy Szczecin! Mamy przełamanie!

18 lis 2020 19:59

Ależ to był mecz! Pełen emocji i zwrotów akcji, a co najważniejsze dla nas zakończony happy endem. Wygrywamy dziś w Szczecinie i przełamujemy serię sześciu meczów bez wygranej. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że zostało odniesione na niezwykle ciężkim terenie.

Mężczyźni

W Szczecinie na inaugurację poległ wicemistrz Polski, Orlen Wisła Płock, a kolejne mecze Pogoni sprawiły, że wyjazdu do Szczecina mogła obawiać się niemal każda z superligowych drużyn. Na to spotkanie Miedziowi nie pojechali w roli faworyta, ale zagrali bardzo dobrze i zdobyli ważne trzy punkty!

Pierwsza połowa to wymiana ciosów z lekkim wskazaniem na gospodarzy, którzy prowadzili przez większość tej części spotkania. Miedziowi zaczęli od prowadzenia 3:1, jednak szczecinianie doprowadzili do remisu po 3, a od stanu 5:5 do końca pierwszej połowy byli na prowadzeniu, które było na poziomie 2-3 bramek. Do przerwy w Szczecinie mieliśmy wynik 12:11, wynik dość niski.

To zmieniło się w drugiej połowie, w której zobaczyliśmy już grad bramek. W pierwszych fragmentach po zmianie stron lepiej prezentowali się gospodarze, którzy szybko powiększyli minimalną przewagę z pierwszej odsłony meczu. Pogoń prowadziła 18:14 i później 20:16 i wydawało się, że jest na najlepszej drodze do wygranej. Nic bardziej mylnego. Miedziowi szybko zaczęli zmniejszać przewagę do gospodarzy, rzucając pięć bramek z rzędu, tracąc przy tym tylko jedną. Mieliśmy remis, a od tego momentu dużo lepiej zaczęli prezentować się zawodnicy Zagłębia. Skutecznością imponowali skrzydłowi: Marek Marciniak i Kamil Drobiecki, który wykorzystał wszystkie rzuty karne, ale cała lubińska drużyna pokazała siłę wraz z obroną, którą dyrygował Tomasz Pietruszko. Goście grali w końcówce znakomicie, wyszli na pięciobramkowe prowadzenie w ostatnich minutach meczu. Pogoń złapała jeszcze oddech w samej końcówce, ale sytuację wyjaśnił Stanisław Gębala rzutem na 32:30.

Pogoń Szczecin – MKS Zagłębie Lubin 30:32 (11:12)

Pogoń: Terekhov, Gawryś – Fedeńczak 7, Rybski 7, Biernacki 6, Krysiak 3, Zaremba 2, Gierak 2, Bosy 1, Wrzesiński 1, Matusiak 1, Wąsowski, Telenga, Krupa, Krok.

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Drobiecki 7, Marciniak 7, Chychykalo 5, Pawlaczyk 4, Bogacz 3, Bysiak 1, Gębala 2, Kupiec 3, Pietruszko, Duszyński, Adamski, Stankiewicz.