Aktualności

Zagramy z czołówką 4 maj

Zagramy z czołówką

4 maj 2022 12:59

W przedostatniej serii PGNiG Superligi Mężczyzn zmierzmy się na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn. Gospodarze to czołowa drużyna rozgrywek.

Mężczyźni

Kwidzyn to bez wątpienia rewelacja dobiegającego końca sezonu. Dość powiedzieć, że MMTS plasuje się na wysokim czwartym miejscu i ma na swoim koncie 14 zwycięstw. Najbliżsi rywale Zagłębia awansu w tabeli już nie zaliczą, gdyż ostatnia wygrana zapewniła brązowy medal Azotom Puławy, jednak w Kwidzynie na pewno celują w miejsce tuż za podium.

MMTS wygrał trzy ostatnie mecze i co ciekawe grał z zespołami, rywalizującymi o miejsca w tabeli z Miedziowymi. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego pokonali kolejno Torus Wybrzeże Gdańsk, Stal Mielec i ostatnio po rzutach karnych Grupę Azoty Unię Tarnów.

Zagłębie od przełamania w Szczecinie spisuje się naprawdę dobrze, dzięki czemu złapało oddech. Podopieczni Jarosława Hipnera i Marcina Schodowskiego przegrali ostatnio z liderem z Kielc, ale na tle tak silnej, naszpikowanej gwiazdami drużyny pokazali się z naprawdę dobrej strony.

W ostatnich sześciu meczach lubinianie zanotowali trzy zwycięstwa i trzy porażki. Zagłębie ma na swoim koncie 21 punktów i zajmuje ósme miejsce. Nad Sandra Spa Pogonią Szczecin, która zajmuje miejsce barażowe, Miedziowi mają cztery punkty przewagi.

Piątkowy mecz w Kwidzynie rozpocznie się o godzenie 18:00.
Transmisja:https://emocje.tv/live/1162/mmts-kwidzyn-mks-zaglebie-lubin