Aktualności

Zagramy u mistrza Polski 5 lut

Zagramy u mistrza Polski

5 lut 2019 21:41

Już w dzisiejszy wieczór piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin czeka kolejne spotkanie o ligowe punkty. Miedziowi o godzinie 18:30 w hali Legionów w Kielcach zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski, Vive.

Mężczyźni

ive jest bezsprzecznie najlepszą drużyną w kraju, w PGNiG Superlidze kielczanie wygrali wszystkie dotychczasowe 16 spotkań i pewnie przewodzi stawce. Podopieczni Talanta Dujszebajeva mecze ligowe przeplatają występami w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. W swojej grupie Vive zajmuje wysokie trzecie miejsce, ustępując tylko Barcelonie i Vardarovi Skopie.

Vive ma najlepszy w kraju atak ze średnią bramek 37,5 na mecz oraz najlepszą defensywę (26,8 na mecz). Najskuteczniejszym zawodnikiem aktualnych mistrzów Polski jest dobrze znany w Lubinie skrzydłowy, Arkadiusz Moryto. Były zawodnik Zagłębia jest również najlepszym strzelcem PGNiG Superligi z dorobkiem 98 bramek na swoim koncie.

Mecz zostanie rozegrany awansem, w ostatniej kolejce Vive bez problemów pokonało Arkę Gdynia 38:25, Miedziowi przegrali na własnym parkiecie z bezpośrednim rywalem w walce o play-off, MKS-em Kalisz 22:28.

Zagłębie i Vive grają o zgoła inne cele, kielczanie są zdecydowanym faworytem dzisiejszego starcia, jednak lubinianie nie zamierzają poddać się bez walki – Nie mamy nic do stracenia. Vive musi, my możemy. Jedziemy tam zagrać dobre spotkanie – mówi Michał Stankiewicz, obrotowy Zagłębia Lubin.