Aktualności

Zagłębie – Piotrkowianin na zakończenie 21. serii 18 lut

Zagłębie – Piotrkowianin na zakończenie 21. serii

18 lut 2024 20:45

W ostatnim meczu 21. serii ORLEN Superligi piłkarze ręczni Zagłębia Lubin podejmować będą w hali RCS Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Poniedziałkowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Mężczyźni

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin stoczą kolejną walkę o punkty w ORLEN Superlidze. Tym razem Miedziowi zmierzą się z Piotrkowianinem. Naprzeciw siebie staną zespoły o podobnych potencjałach, co może zwiastować spore emocje w hali RCS w Lubinie.

Obecnie w lepszej sytuacji są goście poniedziałkowej konfrontacji. Piotrkowianin ma na swoim koncie 23 punkty i o pięć „oczek” wyprzedza Miedziowych.

Zagłębie po słabym starcie w 2024 roku w końcu przełamało złą passę i wygrało pewnie na wyjeździe z Grupą Azoty Unią Tarnów 34:26. Dla lubinian było to bardzo ważne zwycięstwo, które pozwoliło oddalić się od strefy spadkowej.

Kończąca się 21. seria nieco jednak zmieniła w układzie tabeli, bo za spore niespodzianki trzeba uznać punktowanie dwóch ostatnich drużyn z kandydatami do medalu. KPR Zepter Legionowo zwyciężył Azoty Puławy, a Wybrzeże Gdańsk zdobyło jeden punkt za przegraną po karnych z Górnikiem Zabrze.

MKS Zagłębie Lubin – Piotrkowianin 19.02.2024 godz. 18:00
Transmisja: Polsat Sport Extra