Aktualności

Zaczynamy walkę w Pucharze Polski 27 sty

Zaczynamy walkę w Pucharze Polski

27 sty 2021 10:11

Już dziś nasza męska drużyna rozpocznie walkę o ćwierćfinał PGNiG Pucharu Polski. W 1/8 finału tych rozgrywek zmierzymy się z derbowym rywalem, EUCO-UKS Dziewiątką Legnica.

Mężczyźni

W I rundzie eliminacyjnej PGNiG Pucharu Polski mężczyzn EUCO-UKS Dziewiątka Legnica prowadzona przez trenera Tomasza Majchrzyka pokonała zespół MKS Real Astromal Leszno 24:23. W związku z wycofaniem się z rozgrywek zespołu AZS UW Warszawa legniczanie zameldowali się w kolejnej rundzie bez gry.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica to drugoligowy zespół, występujący w grupie 1. W dwunastu spotkaniach pierwszej rundy legniczanie zanotowali siedem zwycięstw i pięć porażek, w tym dwie po rzutach karnych.

Dla Miedziowych będzie to pierwszy mecz o stawkę w 2021 roku. Wcześniej lubinianie rozegrali dwa mecze sparingowe, remisując w Legnicy z Siódemką 32:32 oraz zwyciężając na wyjeździe Ostrovię Ostrów Wielkopolski 31:24.

Mecz 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski odbędzie się dziś o godzinie 18:00. Gospodarzem spotkania będzie EUCO-UKS Dziewiątka Legnica.

Ćwierćfinał PGNiG Pucharu Polski odbędzie się 24 lutego, półfinał 17 marca, a finał 30 maja.