Aktualności

Zaczynamy w Gdyni! 29 sty

Zaczynamy w Gdyni!

29 sty 2019 21:54

Ligowe granie o ligowe punkty w 2019 roku piłkarze ręczni Zagłębia Lubin zaczną w Gdyni. W środę o godzinie 18:00 Miedziowi zmierzą się z tamtejszą Arką.

Mężczyźni

Czternaście meczów i tylko jedno zwycięstwo – to bilans najbliższych rywali Zagłębia Lubin w PGNiG Superlidze. Gdynianie jedyną wygraną zanotowali w domowym meczu z MKS-em Kalisz i zamykają ligową stawkę. Ale to właśnie mecz z mającym większe aspiracje Kaliszem każe uważać na gdynian i od początku meczu podejść maksymalnie skoncentrowanym.

Podczas ostatniej przerwy w ekipie z Gdyni doszło do małego przemeblowania składu. Do Arki przyszedł Krystian Wołowiec z Orlenu Wisły Płock i były skrzydłowy Wybrzeża Gdańsk, Michał Skwierawski. Natomiast w Gdyni nie zobaczymy już Brazylijczyków – Andersona Mollino i Jacksona Souzy.

Gdynianinie ostatni mecz o stawkę grali 10 grudnia ubiegłego roku, kiedy ulegli i siebie Górnikowi Zabrze 30:33 w ramach meczu Pucharu Polski.  Miedziowi w tym roku mają już za sobą dwa mecze o stawkę. Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera w Pucharze Polski pokonali najpierw Stal Mielec, a następnie po wyrównanym meczu ulegli w Zabrzu Górnikowi.

Lubinianie do tej pory mają na swoim koncie 17 punktów i zajmują dziesiąte miejsce w tabeli. Cel jest jasny – awans do fazy play-off i zajęcie jak najwyższego miejsca – Jedziemy do Gdyni po zwycięstwo, nie patrzymy na to ile punktów i ile zwycięstw mają gospodarze, to są ich problemy. My patrzymy na siebie i chcemy zacząć rundę od wygranej – zapewnia Jarosław Hipner, drugi trener Zagłębia Lubin.