Aktualności

Zaczniemy ze Stalą 27 lip

Zaczniemy ze Stalą

27 lip 2021 09:34

Superliga sp. z.o.o. ogłosiła terminarz meczów PGNiG Superligi na nadchodzący sezon. Rozgrywki będą odbywały się, podobnie jak w sezonie 2020/2021, w systemie każdy z każdym: mecz i rewanż. Pierwsze spotkania zostaną rozegrane już 4 września. Nasz zespół na inaugurację nowego sezonu zagra domowe spotkanie ze Stalą Mielec.

Mężczyźni

W rozgrywkach PGNiG Superligi wystartuje 14 klubów, które w trakcie sezonu rozegrają 26 serii podzielonych na dwie rundy. Pierwsza z nich rozpocznie się już 4 września. Ostatnia seria I rundy zostanie rozegrana w sobotę, 11 grudnia. Następnie kluby czeka przerwa w rozgrywkach. Jest ona związana ze startem biało-czerwonych w turnieju Mistrzostw Europy, który odbędzie się w styczniu na Węgrzech i Słowacji.  

Inauguracja II rundy planowana jest na 5 lutego, a ostatnia seria meczów PGNiG Superligi odbędzie się 15 maja 2022 roku. Po niej poznamy ostateczny kształt tabeli, w tym drużynę, która zostanie Mistrzem Polski oraz zespół, który zajmie ostatnie miejsce w rozgrywkach i spadnie do Ligi Centralnej. Z kolei przedostatnia drużyna PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym do awansu zespołem z Ligi Centralnej. Stawką dwumeczu będzie gra w PGNiG Superlidze w kolejnym sezonie. 

Najważniejsze terminy sezonu 2021/22 PGNiG Superligi:  

– 4 września: rozpoczęcie rozgrywek 

– 11 grudnia: ostatnia seria rozgrywek I rundy  

– 5 lutego: początek II rundy   

– 15 maja: ostatnia seria rozgrywek II rundy

– 28/29 maja: I mecz barażowy

– 1 czerwca: II mecz barażowy

Najlepsze mecze w TVP Sport 

Topowe starcia w PGNiG Superlidze będą transmitowane na kanale TVP Sport, w aplikacji mobilnej TVP Sport i stronie www.tvpsport.pl

Skróty meczów, relacje live oraz wyniki śledzić można w aplikacji mobilnej PGNiG Superligi, która jest dostępna w Google Play oraz App Store oraz na www.pgnig-superliga.pl. Kibice znajdą tam również szereg informacji o składach i ciekawostki na temat swoich ulubionych drużyn.  

Szczegółowe terminy poszczególnych meczów będziemy poznawać z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.