Wypowiedzi po meczu Zagłębie – Stal 12 paź

Wypowiedzi po meczu Zagłębie – Stal

12 paź 2020 21:16

Przedstawiciele obu drużyn podsumowują dzisiejszy mecz Zagłębie Lubin – Stal Mielec, który zakończył się remisem 30:30 i wygraną gości w karnych 4:3.

Marcin Basiak (II trener Stali): Gratulację dla drużyny Zagłębia, bo jest to naprawdę bardzo fajny, młody i ambitny zespół. Widzieliśmy, że o punkty w Lubinie nie będzie łatwo, szczególnie, że ostatnio mecze nam zbytnio nie wychodziły. Dobrze weszliśmy w ten mecz, co na pewno nas podbudowało, później mecz się bardziej wyrównał i trzeba było cały czas walczyć o każdą piłkę. Trochę utrudniały nam granie wykluczenia z gradacji kar, ale tak czasem bywa. Cieszymy się, że zdobyliśmy punkty, bo bardzo nam ich brakowało.

Jarosław Hipner (Trener Zagłębia): Dziękuję za walkę moim zawodnikom i gratuluje rywalom z Mielca wygranej. Początek meczu źle nam je ustawił, ale nie możemy mówić, że źle weszliśmy w mecz. Weszliśmy w mecz tak, jak byliśmy przygotowani i mieliśmy to w głowach. Biorę całą odpowiedzialność na siebie. Powinniśmy wyjść na parkiet i zacząć od wyniku 7:2 dla nas, a nie 2:7 dla Stali. Później walczyliśmy do końca, spotkanie zakończyło się loterią, jaką są rzuty karne i kolejny raz okazały się one dla nas loterią niekorzystną. Na omówienie tego meczu będzie jeszcze czas, przed nami kolejne mecze, w tym ten najbliższy w Płocku.

Marcin Schodowski (Zagłębie): Zaczęliśmy ten mecz od 2:7 i tak naprawdę całą pierwszą połowę goniliśmy wynik. Udało nam się odrobić większość tych strat już w pierwszych trzydziestu minutach. Szkoda, tego początku, bo później na parkiecie zobaczyliśmy dwie wyrównane drużyny, co wynikało z przebiegu spotkania. Szkoda, że po raz trzeci remisujemy i po raz trzeci ponosimy porażkę po rzutach karnych.