Aktualności

Wypowiedzi po meczu Zagłębie – Kalisz 6 wrz

Wypowiedzi po meczu Zagłębie – Kalisz

6 wrz 2020 17:28

Zapraszamy do czytania pomeczowych wypowiedzi przedstawicieli obu drużyn. Spotkanie z Energą MKS Kalisz (27:25) podsumowali obaj trenerzy oraz zawodnicy obu drużyn.

Mężczyźni

Jarosław Hipner (trener Zagłębia): Przede wszystkim dziękuję za walkę chłopakom za to, że podjęliśmy rękawice, przełamaliśmy hegemonię Kalisza na własnym parkiecie i zdobyliśmy komplet punktów. Czułem przed meczem, że będzie dobrze. Dziękuję również drużynie przeciwnej za walkę jak równy z równym i to emocjonujące spotkanie – mówił po meczu Jarosław Hipner, trener Zagłębia Lubin.

Mikołaj Kupiec (Zagłębie): Był to bardzo ciężki, twardy mecz. To się chyba wzięło z tego, że widać było u zawodników głód gry w meczach o stawkę. Zagraliśmy konsekwentnie i to dało nam zwycięstwo. W pierwszej połowie trochę się gubiliśmy, bo nie do końca wiedzieliśmy co prezentuje Kalisz, gdyż doszło tam do sporych zmian kadrowych. Ale byliśmy bardzo dobrze przygotowani mentalnie i zrealizowaliśmy nasz cel.

Paweł Rusek (trener Kalisza): Gratuluję trenerowi Zagłębia i całemu zespołowi gospodarzy. Mecz był wyrównany od początku do końca. Od 45 minuty mieliśmy trzykrotnie przewagę trzeba bramkami. Niestety nie potrafiliśmy tego utrzymać. Zabrakło trenera Strząbały na ławce trenerskiej przez co kontakt z zespołem był mocno ograniczony. Niestety nie wykorzystaliśmy też sporo tzw. „setek” i przegraliśmy w Lubinie.

Marek Szpera (Energa MKS Kalisz): Mecz był bardzo wyrównany, jak zawsze miedzy naszymi drużynami. Byliśmy do tego spotkania bardzo dobrze przygotowani i do 45 minuty dobrze to funkcjonowało. W końcówce mieliśmy sytuacje na remis, wcześniej też mieliśmy sporo sytuacji, które mogliśmy lepiej wykorzystać i może ten mecz by się inaczej potoczyć.