Wypowiedzi  po meczu w Szczecinie 18 lis

Wypowiedzi po meczu w Szczecinie

18 lis 2020 22:27

Nasi zawodnicy podsumowują dzisiejszą wyjazdową wygraną z Pogonią Szczecin (32:30). Zobaczcie co o meczu powiedzieli: Mateusz Bysiak, Marcin Schodowski i Stanisław Gębala.

Mateusz Bysiak: Był to ciężki mecz na ciężkim terenie. Konsekwentna gra w obronie pozwoliła nam w końcówce odjechać gospodarzą na 5-bramkowe prowadzenie, a konsekwentna gra do końcowego gwizdka pozwoliła na wygranie całego spotkania. Cieszymy się ze zwycięstwa, ponieważ doda ono nam wiatru w żagle, a od jutra szykujemy się na kolejny mecz w Tarnowie.

Marcin Schodowski: Dzisiejszy mecz był dla nas bardzo trudny i wyrównany. W pierwszych minutach bardzo dobrze graliśmy w obronie i udało się wyjść na 3-bramkowe prowadzenie. Niestety potem przyszła niemoc rzutowa i zespół ze Szczecina zaczął kontrolować spotkanie, wychodząc na kilkubramkowe prowadzenie, które udało się zmniejszyć tuż przed przerwą do jednej bramki. Druga połowa rozpoczęła się zupełnie nie po naszej myśli, bo Szczecin wyszedł w 42. minucie na czterobramkowe prowadzenie. Później nastąpiła zupełna przemiana naszego zespołu. Zagraliśmy super w defensywie, dzięki temu mogliśmy zdobyć kilka łatwych bramek z szybkiego ataku i to nasz zespół wysunął się na pięć bramek przewagi. Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca, ale udało nam się uniknąć rzutów karnych i zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty

Stanisław Gębala: Wiedzieliśmy, że Szczecin to bardzo trudny teren, dlatego jechaliśmy tam podwójnie zmotywowani. Mecz był niezwykle ciężki, ale wygraliśmy i wracamy z trzema punktami, niezwykle ważnymi trzema punktami.