Aktualności

Wyjazd numer trzy – najdalszy, rywal najtrudniejszy 25 lis

Wyjazd numer trzy – najdalszy, rywal najtrudniejszy

25 lis 2020 20:28

Trzeci mecz wyjazdowy z rzędu czeka piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin. Po wizytach w Szczecinie i Tarnowie tym razem zagramy w Puławach. Wyjazd najdalszy z ostatnich i na pewno rywal, z którym przyjdzie się nam zmierzyć będzie najtrudniejszy.

Mężczyźni

Dlaczego? Azoty plasują się na trzecim miejscu w tabeli z kompletem pięciu zwycięstw w pięciu meczach. Tak, puławianie rozegrali dopiero pięć spotkań o ligowe punkty, o cztery mniej od Miedziowych. Wszystko to spowodowane jest zawirowaniami w terminarzu, w związku z epidemią COVID-19. Dość wspomnieć, że Azoty z Zagłębiem miały mierzyć się już dwukrotnie, a pierwotny termin tego meczu to początek października.

Puławianie do gry powrócili po pięciotygodniowej przerwie, co nie przeszkodziło im pewnie pokonać u siebie Stal Mielec 35:21. Azoty od początku sezonu kroczą do zwycięstwa do zwycięstwa i pewnie zmierzają do stanięcia na podium na koniec sezonu.

Rywale Zagłębia mają niezwykle silny skład, który został jeszcze wzmocniony kolejnym zawodnikiem. Andraž Velkavrh to dwudziestoczteroletni słoweński rozgrywający, który ma na swoim koncie między innymi złoty medal zdobyty z reprezentacją Słowenii w Olimpijskim festiwalu młodzieży Europy w Holandii w 2013 roku.

Azoty będą faworytem spotkania, jednak Miedziowi do Puław nie jadą na pożarcie. Zagłębie dwa ostatnie wyjazdy zakończyło dwoma zwycięstwami – 32:30 w Szczecinie z Pogonią i 26:24 w Tarnowie z Grupą-Azoty. Tym razem podopieczni Jarosława Hipnera i Igora Czebrowa zagrają z rywalem z dużo wyższej półki.

Początek czwartkowego meczu o godzinie 17:00

Transmisja: https://emocje.tv/live/535/azoty-pulawy-zaglebie-lubin