Aktualności

Wygrana z Gnieznem, przegrana z Gwardią 10 sie

Wygrana z Gnieznem, przegrana z Gwardią

10 sie 2023 08:03

W środę nasze drużyny rozegrały kolejne mecze kontrolne w ramach przygotowań do nowego sezonu ORLEN Superligi Kobiet i Mężczyzn. Panowie zmierzyli się z Gwardią Opole, panie z MKS PR URBIS Gniezno.

Mężczyźni

Dla męskiej drużyny był to trzeci mecz kontrolny. We wcześniejszych dwóch Miedziowi ulegli minimalnie zespołowi z Kalisza. Tym razem również spotkanie zakończyło się wygraną rywali (24:23), choć Zagłębie prowadziło praktycznie przez cały czas, a do przerwy wygrywało 15:11. Kolejny raz z bardzo dobrej strony pokazał się duet Paweł Krupa-Dawid Krysiak.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników w pierwszej części spotkania, gdzie zdecydowanie prowadziliśmy, bardzo dobrze radziliśmy sobie w grze obronnej, z czego wyprowadzaliśmy szybkie ataki, wychodził nam również atak pozycyjny. W drugiej połowy nastąpiła chwila dekoncentracji, mamy jeszcze mnóstwo do poprawienia, ale idziemy do przodu – mówi Tomasz Kozłowski, trener Zagłębia Lubin.

Tymczasem piłkarki ręczne Zagłębia udały się na sparing do Gniezna. W tamtejszej hali Mistrzynie Polski były zdecydowanie lepsze i zwyciężyły różnicą dziesięciu bramek. Klasą samą w sobie była skrzydłowa Daria Michalak, która wpisała się na listę strzelców aż 11 razy. W piątek o godzinie 16:30 w hali SP 14 obie drużyny zmierzą się ze sobą ponownie.

MKS Zagłębie Lubin – KPR Gwardia Opole 23:24 (15:11)

Bramki dla Zagłębia: Krysiak 6, Krupa Paweł 5, Moryń 1, Iskra 4, Hlushak 1, Pedryc 1, Rutkowski 1, Drozdalski 1, Michalak 1, Kałużny 2.

MKS PR URBIS Gniezno – MKS Zagłębie Lubin 28:38 (14:20)

Bramki Zagłębia: Grzyb 4, Jureńczyk 3, Zych 2, Bujnochowa 6, Michalak 11, Górna 3, Matieli 4, Pankowska 2, Milojević 3.