Aktualności

Wrócić na zwycięską ścieżkę 1 lut

Wrócić na zwycięską ścieżkę

1 lut 2020 14:56

Drugi mecz o ligowe punkty w 2020 roku czeka piłkarzy ręcznych Zagłębia. W 19. serii PGNiG Superligi Mężczyzn lubinianie podejmować będą SPR Stal Mielec. Miedziowi tym meczem będą chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę, ale rywale ostatnio mają dobrą passę.

Mężczyźni

Sześć zwycięstw w meczach o stawkę z rzędu, w tym pięć w lidze i jedno w Pucharze Polski. Miedziowi mają na rozpisce kolejne wygrane z: Wybrzeżem, Kwidzynem, Tarnowem, Chrobrym, Azotami i Gwardią Opole. Ta znakomita passa została zakończona w środę, kiedy lubinianie udali się do Piotrkowa Trybunalskiego. Po piorunującym początku w wykonaniu Zagłębia ostatecznie to gospodarze cieszyli się z wygranej 28:21. Przegrana spowodowała, że Miedziowi spadli o jedno miejsce w tabeli, ale do piątej Gwardii tracą tylko dwa punkty.

Tymczasem Stal złapała ostatnio drugi oddech. Jeszcze trzy mecze temu mielczanie mieli na swoim koncie… trzy punkty. Po trzech ostatnich meczach zdobyli komplet punktów i upuścili ostatnie miejsce w tabeli PGNiG Superligi Mężczyzn.

W pierwszej rundzie Zagłębie było bliskie zwycięstwa w Mielcu, jednak udana końcówka sprawiła, że Stal zdobyła swoje pierwsze punkty – Mecz w Mielcu pokazał, że trzeba grać swoje od początku do końca. Właśnie końcówka spotkania w Mielcu popsuła nam plany i nie wywieźliśmy stamtąd punktów, ale myślę, że u nas będzie ciałkiem inaczej – mówi Wojciech Hajnos, skrzydłowy Zagłębia Lubin.

19. seria PGNiG Superligi Mężczyzn

MKS Zagłębie Lubin – SPR Stal Mielec

02.02.2020 (niedziela), godz: 16:00

Hala RCS w Lubinie

Bilety: http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1737