Aktualności

Wracamy po przerwie! 2 lut

Wracamy po przerwie!

2 lut 2023 09:37

Nasz męski zespół rozegra pierwszy mecz o stawkę w 2023. Inauguracja rundy rewanżowej to domowy mecz z Gwardią Opole. Zaczynamy!

Mężczyźni

W przerwie miedzy pierwszą a drugą rundą rozgrywek nastąpiła zmiana na ławce trenerskiej Miedziowych. Nowym szkoleniowcem Zagłębia został wychowanek i były zawodnik lubińskiej drużyny, Tomasz Kozłowski. Były skrzydłowy Miedziowych święcił z klubem największe sukcesy, w tym mistrzostwo Polski, a teraz będzie chciał osiągnąć jak najlepszy wynik już jako trener drużyny. Tomaszowi Kozłowskiemu asystował będzie również związany z Lubinem Sebastian Gałach.

Miedziowi do drugiej części sezonu przygotowywali się bardzo intensywnie i chcą jak najlepiej wejść w drugą część sezonu – Przygotowania rozpoczęliśmy już w grudniu, a tak naprawdę pod kątem spotkania z Gwardią przygotowywaliśmy się już od początku stycznia. Rozegraliśmy w tym czasie sparing z Jicinem, w którym pokazaliśmy się z dobrej strony. Szkoda, że zagraliśmy tylko jeden mecz kontrolny, ale to powinno wystarczyć. Wszystko idzie w dobrym kierunku i chcemy zacząć od wygranej – mówi Stanisław Gębala, kapitan Zagłębia Lubin.

Mecz kontrolny z czeskim Jicinem zakończył się wynikiem 32:26. Z dobrej strony pokazał się wychowanek Tomasz Pietruszko, zdobywca czterech bramek, ale i walczący mocno w defensywie. Skutecznie zagrał duet skrzydłowych Hajnos-Michalak, a także rozgrywający z Jakubem Moryniem na czele.

Jakiego Zagłębia możemy się spodziewać w rundzie rewanżowej PGNiG Superligi? - Na pewno będzie to Zagłębie walczące o każdy centymetr boiska, pokazujące prawdziwy charakter i wolę walki, a wierzę, że to w połączeniu z dobrym przygotowaniem do drugiej rundy przyniesie zarówno nam, jak i kibicom wiele radosnych momentów – mówi Tomasz Pietruszko, obrotowy Miedziowych.

W tabeli PGNiG Superligi Zagłębie plasuje się na dwunastym miejscu z dorobkiem 11. punktów. Gwardia jest dwie pozycje wyżej i ma o cztery „oczka” więcej.

Lubinianie w hali RCS podejmować będą Gwardię Opole o godzinie 21:00. Transmisja:https://emocje.tv/live/1819/mks-zaglebie-lubin-gwardia-opole