Aktualności

Wracamy do walki o stawkę! W Pucharze Polski z Gwardią 23 sty

Wracamy do walki o stawkę! W Pucharze Polski z Gwardią

23 sty 2020 22:19

Po dłuższej przerwie do walki o stawkę wraca nasza męska drużyna. Przed wznowieniem rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn Miedziowych czeka walka o 1/8 finału Pucharu Polski. W 1/16 tych rozgrywek lubinianie podejmować będą Gwardię Opole. Spotkanie odbędzie się w piątek o godzinie 17:00 w hali RCS w Lubinie.

Mężczyźni

Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera mają za sobą trzy mecze kontrolne. Ostatnio Miedziowi bardzo dobrze zaprezentowali się w meczu kontrolnym z czołowym zespołem niemieckiej Bundesligi, Füchse Berlin przegrywając 30:35. Wcześniej lubinianie pokonali pierwszoligowców z Ostrowa Wielkopolskiego (33:27) i Wągrowca (38:34).

Teraz przyszedł czas na walkę w meczach o stawkę. W 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski Miedziowi zagrają z aktualnymi brązowymi medalistami Superligi i uczestnikiem EHF Cup, Gwardią Opole.

Będzie to drugie stracie obu ekip w tym sezonie. Wcześniej w lidze lepsi okazali się opolanie, którzy wygrali w Lubinie 31:27. Zawodnicy Zagłębia niecały miesiąc po tym spotkaniu złapali wiatr w żagle i wygrali pięć (!) kolejnych spotkań ligowych.

W Pucharze Polski przegrana drużyna już po pierwszym meczu odpada z rywalizacji.