Aktualności

Wojciech Hajnos o meczu w Kaliszu 21 lut

Wojciech Hajnos o meczu w Kaliszu

21 lut 2021 18:26

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego Wojciech Hajnos podsumował wygrany mecz z Energą MKS Kalisz również po góralsku.

Mężczyźni

Od początku wiedzieliśmy, że będzie to bardzo ciężkie spotkanie dla nas. Udanie weszliśmy w mecz, prowadziliśmy czterema bramkami, ale wiadomo, że w piłce ręcznej taką przewagę można zniwelować bardzo szybko i to się udało zespołowi z Kalisza. Kolejne minuty to praktycznie cios za cios  ale to my wygraliśmy jedną bramką  i przywieźliśmy 3 punkty z ciężkiego terenu.

Od samego pocątku wiedzielimy, ze bedziy to straśnie ciynzki mecz. Prowadziyli my jus nawet 5 bramkami ale wiadomo jak to jest w piyłce ryncznyj, mos 4 bramki przewagi a zaroz jus jyj mozes niy mieć co udało siy zespołowi z Kalisza. Zaś w dalsyk minutak meczu było jus cios za cios, mozna powiedziyc ze było na żyletki ale to nom siy udało wygrać tyn pojedynek 1 bramkom z ciynzkiego terenu jakim jest Kalisz.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.