W regionie rządzi Zagłębie! 11 gru

W regionie rządzi Zagłębie!

11 gru 2019 22:07

Cóż to był za mecz, cóż to były za emocje! Wygrywamy czwarty mecz z rzędu, pokonując Chrobrego Głogów po raz drugi w obecnym sezonie PGNiG Superligi Mężczyzn! Tym razem zwyciężamy po olbrzymich emocjach i rzutach karnych 26:26 (12:14) k. 5:3. Dziś byliśmy świadkami kwintesencji piłki ręcznej.

Walka, walka i jeszcze raz walka – tego nie zabrakło ani przez moment. Obie drużyny „gryzły parkiet”, walczyły o każdy jego milimetr i o każdą piłkę. Akcje były nagradzane gromkimi brawami kibiców z obu stron, którzy obejrzeli znakomite, obfitujące w niesamowite emocje widowisko!

Spotkanie od początku zapowiadało wielkie emocje i tak też było. Mecz lepiej zaczęli Miedziowi, którzy po udanych kontrach i bramkach Marka Marciniaka prowadzili 5:2. Niestety później lubinianie musieli radzić sobie bez jednego ze swoich najlepszych zawodników, Marcina Schodowskiego. Bramkarz Zagłębia obronił jeden z rzutów rywali, a był on na tyle mocny, że golkiper Miedziowych musiał opuścić parkiet i pojawił się dopiero w drugiej połowie. Co prawda goście prowadzili jeszcze 8:6, ale do głosu zaczęli dochodzić głogowianie, którzy odrobili straty przed przerwą i wyszli na 2-bramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron zawodnicy Chrobrego powiększyli jeszcze swoją przewagę, ale podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera w porę się obudzili. Zagłębie zaczęło grać pewniej, w bramce ważne piłki bronił Marcin Schodowski i przewaga gospodarzy zaczęła topnieć. Miedziowi znów wyszli na prowadzenie i mieli wygraną na wyciągnięcie ręki. Niewiele ponad minutę przed końcem było 26:24 dla przyjezdnych, ale gospodarze zachowali zimną krew w samej końcówce rzucając dwie bramki z rzędu, grając przy tym w przewadze jednego zawodnika. Remis po 26, oznaczał jedno – dodatkowe emocje.

Te w rzutach karnych sięgnęły zenitu. Miedziowi nie pomylili się ani razu, a jeden rzut rywali obronił wychowanek Zagłębia Lubin, Patryk Wiącek. Lubinianie wygrali w karnych 5:3, zanotowali czwarte zwycięstwo z rzędu i drugie nad Chrobrym w obecnym sezonie!

W sobotę o godzinie 19:00 w ostatnim meczu w 2019 roku Zagłębie Lubin w hali RCS w podejmować będzie KS Azoty Puławy.

Chrobry Głogów - MKS Zagłębie Lubin 26:26 k. 3:5 (14:12)

Chrobry: Stachera, Kapela, Siedlecki - Wawrzyniak, Sadowski 2, Klinger 2, Babicz 7, Przysiek 3, Tylutki, Marszałek 3, Orpik 2, Jamioł, Krzysztofik 2, Bekisz 4, Makowiejew

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek - Borowczyk, Stankiewicz 1, Pawlaczyk, Gębala, Sroczyk, Tokaj 7, Pietruszko 1, Marciniak 7, Hajnos, Kupiec 1, Adamski 1, Drobiecki 4, Czyczykało 4.

Sędziowie: Andrzej Kierczak i Tomasz Wrona