Aktualności

W niedzielę Górnicze Derby 1 kwi

W niedzielę Górnicze Derby

1 kwi 2022 08:59

W ramach 21. serii PGNiG Superligi Mężczyzn dojdzie do Górniczych Derbów. W niedzielę piłkarze ręczni Zagłębia zagrają w Zabrzu z tamtejszym Górnikiem.

Mężczyźni

W Zabrzu dojdzie do spotkania drużyn, które zaliczyły słaby początek roku, ale w końcu się przełamały. Oba zespoły zaliczyły passę sześciu przegranych meczów, po czym się przełamały i poszły za ciosem.  Zabrzanie przełamali się w meczu z Handball Stalą Mielec, po czym zwyciężyli z Grupą Azoty Unią Tarnów, lubinianie najpierw wygrali w Szczecinie, by później pokonać na własnym parkiecie zawsze groźną Gwardię Opole.

Dwa zwycięstwa z rzędu pozwoliły Miedziowym opuścić ostatnie miejsce w tabeli i złapać oddech. Lubinianie plasują się na dwunastym miejscu, ale mają tylko punkt straty do dziesiątego Torus Wybrzeża Gdańsk. Górnik co prawda traci tylko dwa punkty do czwartego Piotrkowianina, ale strata aż jedenastu „oczek” do Azotów Puławy, pozbawia zabrzan szans na walkę o medale w obecnym sezonie.

Mecz w Zabrzu odbędzie się w najbliższą niedzielę, 3 kwietnia. Początek o godzinie 17:00. Transmisja:https://emocje.tv/live/1098/gornik-zabrze-mks-zaglebie-lubin