Aktualności

Trenujemy z Orlen Wisłą 20 sty

Trenujemy z Orlen Wisłą

20 sty 2022 12:32

Aktualni wicemistrzowie Polski, Orlen Wisła Płock trenuje w Lubinie. Nafciarze wraz z zawodnikami Zagłębia Lubin przygotowują się do drugiej części sezonu PGNiG Superligi Mężczyzn.

Mężczyźni

Obie drużyny połączyły siły pierwszy raz na początku listopada ubiegłego roku. Wówczas Miedziowi gościli na obiektach Orlen Wisły Płock. Obie drużyny wspólnie trenowały pod okiem obu sztabów szkoleniowych, z zwieńczeniem wspólnych zajęć był towarzyski dwumecz z kadrą Norwegii B. Jedno spotkanie zakończyło się zwycięstwem Norwegów, drugie remisem.

Podczas wizyty Nafciarzy w Lubinie sytuacja wygląda podobnie. Zespoły trenują wspólnie, a przed nimi towarzyski dwumecz, w którym połączą siły przeciwko zespołowi Energa MKS Kalisz. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 21 stycznia o godzinie 16:30 w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie, rewanż dzień później o godzinie 15:00 w Kaliszu.

Zespół Orlen Wisły Płock pojawił się w Lubinie w 7-osobowym składzie. Reszta zawodników jedne z najbardziej utytułowanych drużyn w Polsce przebywa w swoich kadrach narodowych podczas Mistrzostw Europy, które trwają na Węgrzech i Słowacji.

W kolejny piątek Zagłębie rozegra mecz o stawkę. W 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski Miedziowi podejmować będą Chrobrego Głogów, a tydzień później wznowią ligowe zmagania wyjazdowym meczem ze Stalą Mielec.