Aktualności

Tomasz Kozłowski trenerem Zagłębia! 13 gru

Tomasz Kozłowski trenerem Zagłębia!

13 gru 2022 12:56

Nowym szkoleniowcem naszej męskiej drużyny został Tomasz Kozłowski.

Mężczyźni

Tomasz Kozłowski jest wychowankiem Zagłębia i przez większość kariery związany był z lubińskim klubem, z którym święcił największe sukcesy, zdobywając medale Mistrzostw Polski, w tym ten najcenniejszy, złoty. Z zespołem grał również w europejskich rozgrywkach, w tym w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów, w których Miedziowi pokonali sensacyjnie niemiecki Flensburg.

Jako skrzydłowy przez większość swojej kariery reprezentował barwy Zagłębia Lubin, ale krótko związany był także z innymi klubami z naszego regionu, Chrobrym Głogów i Siódemką Miedź Legnica, w której zakończył zawodniczką karierę. Dla Zagłębia zdobył blisko 1300 bramek w 367 meczach. Wychowanek Zagłębia grał również w reprezentacji Polski, prowadzonej przez Bogdana Wentę.

W ostatnich latach był trenerem w Szkole Mistrzostwa Sportowego Zagłębia Lubin, z powodzeniem prowadząc juniorskie zespoły SMS-u.

- Dla mnie, jako wychowanka Zagłębia Lubin, możliwość prowadzenia pierwszego zespołu to spełnienie marzeń i wielka nobilitacja. Jestem gotów na nowe wyzwania i cieszę się, że zostałem wyróżniony i obdarzony zaufaniem – mówi nowy szkoleniowiec Miedziowych.

Asystentem nowego trenera Zagłębia będzie Sebastian Gałach.