Aktualności

Tokaj: Czeka nas bardzo ciężki mecz 4 gru

Tokaj: Czeka nas bardzo ciężki mecz

4 gru 2019 09:34

Już o godzinie 18:30 rozpoczniemy rundę rewanżową PGNiG Superligi Mężczyzn. W hali RCS w Barbórkowym Meczu podejmować będziemy MMTS. Przed spotkaniem z Kwidzynem rozmawialiśmy z naszym kapitanem, Maciejem Tokajem.

Mężczyźni

Po serii meczów bez wygranej przyszło w końcu zwycięstwo. Mecz z Wybrzeżem niemal cały czas układał się pod nasze dyktando.

Trzy punkty zdobyte w meczu z Wybrzeżem mogą okazać się kluczowe dla układu tabeli na koniec rundy zasadniczej. Byliśmy bardzo zdeterminowani, żeby wreszcie przerwać złą passę i wrócić na właściwe tory. Choć w meczu z Wybrzeżem nie ustrzegliśmy się błędów, to swoim zaangażowaniem i konsekwentną grą w ataku pozycyjnym udało nam się przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Przed Wami spotkanie z rywalem, który od lat nam „nie leży”, ale ostatnio nie był w najwyższej formie. Co można powiedzieć o MMTS-ie?

MMTS od lat jest jedną z najsilniejszych drużyn w PGNiG Superlidze. Pomimo tego, że osiągane przez nich rezultaty w pierwszej rundzie nie są najlepsze, to wciąż jest to drużyna, która w mojej opinii jest w stanie nawiązać walkę z każdym zespołem w lidze. W ich szeregach występują zawodnicy o wysokich umiejętnościach indywidualnych. W przerwie między sezonami stery na ławce trenerskiej objął trener Zinchuk i wydaje się, że zawodnicy wciąż dostosowują się do nowego systemu grania. Cechą charakterystyczną zespołu z Kwidzyna jest agresywna obrona oraz konsekwentna i zespołowa gra w ataku pozycyjnym. Z pewnością w środę czeka nas bardzo ciężki mecz.

Dla nas będzie to kolejny mecz o sześć punktów, gdyż to nasz bezpośredni rywal w walce o ósemkę.

Dokładnie. Jest to kolejne ze spotkań, które będzie miało bardzo duży wpływ na układ tabeli. MMTS po nieudanej pierwszej rundzie z pewnością będzie chciał rozpocząć marsz w górę tabeli. Dla nas z kolei jest to szansa, aby zwiększyć różnicę punktową między naszymi zespołami.

Mecz z Kwidzynem odbędzie się 4 grudnia – z pewnością będziecie chcieli sprawić górnikom prezent w ich święto?

Oczywiście. Tradycje górnicze na Dolnym Śląsku wyczuwane są na co dzień, a 4 grudnia to wyjątkowe święto dla całego regionu. My z pewnością postaramy się zaprezentować z jak najlepszej strony i mam nadzieję, że pozytywny rezultat zadowoli naszych kibiców.

Co będzie kluczem do zwycięstwa w tym ważnym meczu?

Kluczem do zwycięstwa w środowym spotkaniu będzie utrzymanie koncentracji przez 60 minut oraz wypełnienie założeń taktycznych w defensywie. Musimy zneutralizować najsilniejsze bronie drużyny z Kwidzyna. Jeśli uda nam się zagrać skutecznie w obronie, to wówczas będziemy mieli możliwość rozgrywania kontrataków w pierwsze oraz drugie tempo.

Na inaugurację w Kwidzynie niewiele zabrakło nam do wygranej. Wyciągnęliście wnioski z pierwszego meczu w sezonie?

W sobotę szczegółowo analizowaliśmy nasz mecz z pierwszej kolejki rozgrywek. Odnotowaliśmy jakie popełniliśmy błędy i jak MMTS reagował na nasze ofensywne rozwiązania taktyczne. W pierwszej kolejce świetny mecz rozegrał obrotowy MMTSu, który zdobył 11 bramek. Wyeliminowanie skutecznej gry Michała Pereta również w środowym meczu będzie miało niezwykle duży wpływ na końcowy rezultat.