Tarnowianie znów lepsi 11 lut

Tarnowianie znów lepsi

11 lut 2023 18:46

Przegraliśmy w Tarnowie z miejscową drużyną Grupa Azoty Unia Tarnów 24:30 (12:13). Naszą zmorą okazał się ukraińsko-japoński duet gospodarzy, którzy zdobył aż 17 bramek!

Taras Minotskyi rzucił Miedziowym dziewięć, a Shuichi Yoshida osiem bramek. Tych dwóch zawodników okazało się prawdziwą zmorą Zagłębia, obaj byli po prostu nie do zatrzymania i poprowadzili swój zespół do ważnej wygranej. Lubinianie walczyli dzielnie, ale podobnie jak w meczu z Gwardią cały czas musieli gonić wynik. Podopieczni Tomasza Kozłowskiego i Sebastiana Gałacha już w pierwszej połowie zniwelowali kilkubramkową przewagę gospodarzy i do przerwy przegrywali minimalnie.

Niestety w drugiej połowie tarnowianie znów zbudowali przewagę i tym razem cały czas ją utrzymywali. Kiedy tylko Zagłębie zbliżało się do gospodarzy, ci znów notowali kolejne trafienia. Nie pomogła dobra postawa duetu Gębala-Iskra. Na parkiecie w Tarnowie rządzili Minotskyi i Yoshida. Spotkanie zakończyło się 6-bramkowym zwycięstwem Unii.

Grupa Azoty Unia Tarnów – MKS Zagłębie Lubin 30:24 (13:12)

Unia: Małecki, Bartosik – Sanek 2, Podsiadło 4, Yoshida 8, Kowalik, Matsuura 5, Bushkou 2, Słupski, Wajda, Sikora, Minotskyi 9, Mrozowicz, Zahirović, Małek, Kasahara.

Zagłębie: Procho, Schodowski, Byczek – Stankiewicz 1, Krupa 3, Moryń 3, Hlushak 1, Gębala 5, Michalak, Pietruszko, Hajnos 2, Bogacz, Kupiec 1, Drozdalski 2, Adamski 2, Iskra 4.