Aktualności

Sroczyk: Wiemy, jak ten mecz jest dla nas ważny 22 lis

Sroczyk: Wiemy, jak ten mecz jest dla nas ważny

22 lis 2021 10:12

Derby Dolnego Śląska coraz bliżej! Przed tym elektryzującym spotkaniem rozmawialiśmy z naszym skrzydłowym, wychowankiem Marcelem Sroczykiem.

Mężczyźni

Do wtorku coraz bliżej. Jak wyglądały przygotowania do meczu z Chrobrym?

Przygotowania idą tak, jak do każdego meczu. Dodajemy tylko jakieś szczegóły stricte pod rywala. Każdy daje z siebie tyle, ile może na treningach, ponieważ wiemy, jak potrzebne nam są punkty.

Dla kibiców zawsze są to wyjątkowe spotkania. Jak zawodnicy podchodzą do derbów?

Każdy mecz jest dla nas tak samo ważny, natomiast derby zawsze dają ten dreszczyk dodatkowych emocji, które musimy przełożyć pozytywnie na parkiet. Myślę że gdzieś tam jest ta dodatkowa motywacja, żeby pokazać, która z drużyn jest najlepsza w naszym regionie.

W Głogowie przed sezonem doszło do sporych zmian. Można powiedzieć że drużyna została znacznie odmłodzona.

Tak, Chrobry znacząco się zmienił i odmłodził drużynę, lecz dla mnie osobiście jest to bez znaczenia. Wychodzę na boisko tylko po zwycięstwo i nie rozmyślam jakie drużyna zrobiła ruchy kadrowe.

Czego można się spodziewać na parkiecie w starciu dwóch młodych ekip głodnych punktów i zwycięstw?

Walki, walki i jeszcze raz walki. Każdy będzie chciał wygrać i zgarnąć komplet punktów. My będziemy mieli na pewno łatwiej, bo gramy u siebie i będziemy mieli wsparcie swoich kibiców, którzy zawsze nam pomagają wygrywać.

Chrobry wygrał ostatnio po wielkich emocjach, my przegraliśmy trzy kolejne mecze. Było jednak bardzo blisko abyśmy punktowali. Czego zabrakło w spotkaniach z Górnikiem, Gwardią i Kaliszem?

Głogów zdobył bardzo ważne dla nich punkty, my natomiast po zaciętych spotkaniach przegrywaliśmy. Co było tego przyczyną ciężko powiedzieć, bo w każdym meczu walczyliśmy do samego końca. W tych spotkaniach decydowały szczegóły, które niestety nie były po naszej stronie

Układ tabeli jest taki że każde zwycięstwo może wywindować w górę tabeli. Od miejsca 3 do 14 każdy może wygrać z każdym?

Oczywiście, każde spotkanie można wygrać i każde przegrać. Ten sezon jeszcze bardziej to utwierdza, tym bardziej nie można nikogo lekceważyć i do każdego meczu trzeba podchodzić na sto procent. Nikt nie odda żadnego meczu za darmo.

Jak ocenisz losowanie Pucharu Polski i jaki cel sobie stawiacie na te rozgrywki?

Fajnie, że trafiliśmy na Chrobrego. Będzie to emocjonujące spotkanie, ponieważ mecze z Głogowem zawsze należą do zaciętych. Cel jest zawsze taki sam - wygrywanie każdego spotkania. Oby tych spotkań było jak najwięcej.