Sparingowa wygrana ze Śląskiem 7 sie

Sparingowa wygrana ze Śląskiem

7 sie 2020 20:51

Mecz kontrolny numer trzy zagrali piłkarze ręczni Zagłębia Lubin. Tym razem Miedziowi zmierzyli się z pierwszoligowym Śląskiem Wrocław, pokonując rywali 36:29 (15:13). Była to trzecia sparingowa wygrana podopiecznych Jarosława Hipnera i Igora Czebrova.

Śląsk przyjechał do Lubina pokazać się z jak najlepszej strony i choć był to tylko mecz sparingowy walki na parkiecie nie brakowało. Wrocławianie na początku prowadzili nawet 5:2, a później prowadzili w miarę wyrównaną grę z superligowym Zagłębiem. Lubinianie jeszcze w pierwszej połowie obrócili wynik na swoją korzyść, a ostatnią akcję w tej części spotkania zakończyli wrzutką, którą na bramkę zamienił Marcel Sroczyk.

W drugiej połowie przewaga Miedziowych wzrastała i ostatecznie zatrzymała się na siedmiu trafieniach przewagi. Był to trzeci wygrany sparing Zagłębia w okresie przygotowawczym. Wcześniej lubinianie dwukrotnie pokonali zawodników Chrobrego Głogów – Do każdego meczu podchodzimy na sto procent i nie jest ważne czy gramy z zespołem Superligi czy pierwszej ligi. W każdym meczu chcemy dawać z siebie wszystko i grać jak najlepiej. Mecze kontrolne są ważne w kontekście tego nad czym musimy jeszcze pracować – mówi Jarosław Hipner, szkoleniowiec Zagłębia Lubin.

MKS Zagłębie Lubin – WKS Śląsk Wrocław 36:29 (15:13)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Bogacz 2, Chychykalo 1, Drobiecki 4, Duszyński 1, Hajnos 3, Kupiec 1, Marciniak 3, Netz 1, Pawlaczyk 2, Pietruszko 4, Sroczyk 6, Stankiewicz 2, Tokaj 5, Adamski 1.