Sparingowa wygrana ze Śląskiem 29 lip

Sparingowa wygrana ze Śląskiem

29 lip 2022 21:46

Za nami pierwszy mecz kontrolny w ramach przygotowań do nowego sezonu PGNiG Superligi. Dziś pokonaliśmy w sparingu przedstawiciela Ligi Centralnej, Śląsk Wrocław 36:25 (20:14).

Spotkanie zaczęło się od bramki wrocławian, ale Miedziowi szybko wyrównali i po kilku minutach wyszli na prowadzenie, które rosło z biegiem czasu i oscylowało w granicach 3-4 trafień, z czego w tym czasie najwięcej po stronie Zagłębia miał duet skrzydłowych Wojciech Hajnos-Jakub Bogacz. Spotkanie prowadzone były w szybkim tempie, a sztabu szkoleniowe oby ekip rotowały składem i dały pograć wszystkim zawodnikom. Do przerwy podopieczni Jarosława Hipnera i Grzegorza Klimczaka wygrywali 20:14.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Śląsk walczył ambitnie, jednak więcej argumentów było po stronie przedstawicieli zespołu z najwyższej klasy rozgrywkowej. I tym razem prym w zdobywaniu bramek wiodło skrzydło, a konkretnie Rafał Krupa. Nowy nabytek Miedziowych wpisał się na listę strzelców aż siedmiokrotnie, z kolei inny ze skrzydłowych, były zawodnik Ślaska, Arkadiusz Michalak zdobył trzy bramki. Ostatecznie licznik po stronie Zagłębia zatrzymał się na 36. trafieniach, o 11 bramek mniej zdobyli wrocławianie.

W sobotę o godzinie 13:00 zagramy kolejny mecz kontrolny. Tym razem na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

MKS Zagłębie Lubin – WKS Śląsk Wrocław 36:25 (20:14)

Bramki dla Zagłębia: Hajnos 7, Krupa 7, Bogacz 4, Michalak 3, Gębala 3, Stankiewicz 3, Drozdalski 2, Adamski 1, Iskra 1, Moryń 1, zawodnicy testowani 3 i 1.