Aktualności

Schodowski Show w hali RCS! 27 lis

Schodowski Show w hali RCS!

27 lis 2019 20:28

Marcin Schodowski po raz kolejny został bohaterem Zagłębia Lubin. Golkiper Miedziowych bronił na poziomie blisko 60% i walnie przyczynił się do wygranej swojej drużyny. Lubinianie zanotowali ważne zwycięstwo z bezpośrednim rywalem w walce o ósemkę, zwyciężając Torus Wybrzeże Gdańsk 24:19 (12:10). Znakomita postawa w bramce i dobra obrona była dziś kluczem do sukcesu.

Mężczyźni

Już w pierwszej minucie dwie znakomite interwencje zaliczył w bramce Zagłębia Marcin Schodowski, a chwilę później z drugiej linii na 1:0 trafił Maciej Tokaj. Ale to golkiper Miedziowych był bohaterem spotkania, broniąc na poziomie 60%, a w pierwszych ośmiu minutach obronił cztery na cztery rzuty rywali. Schodowski skapitulował dopiero po rzucie karnym Wojciecha Prymlewicza. W 11. minucie oba zespoły miały po dwie bramki i w pierwszym kwadransie właśnie remis najczęściej widniał na tablicy wyników. Lubinianie wyszli na dwie bramki – 6:4, ale znów nie potrafili odskoczyć rywalom. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy był kolejny remis, tym razem 9:9 i o czas dla swojej drużyny poprosił Bartłomiej Jaszka. Miedziowi częściej byli na prowadzeniu, jednak w decydujących momentach nie potrafili postawić kropki nad i, przez co rywale zmniejszali straty. W samej końcówce gospodarze zagrali już uważniej i skuteczniej, dzięki czemu do przerwy prowadzili 12:10.

Gospodarze w końcu wyszli na 3-bramkowe prowadzenie. 13:10 było po atomowym rzucie Romana Chychykalo. Osiem minut po zmianie stron o czas poprosił szkoleniowiec gości, gdyż Zagłębie zaczęło się rozpędzać. Bardzo duży udział miał w tym Marcin Schodkowski, który bronił na poziomie 60%! Wybrzeże się starało, ale to Zagłębie nadawało ton grze i prowadziło 3-4 bramkami. Dziesięć minut przed końcem było 20:15 dla gospodarzy, którzy mieli wszystko w swoich rękach… i głowach. Lubinianie nie wypuścili szansy na wygraną i grali swoje do końcowej syreny. Zagłębie zwyciężyło zasłużenie, prowadząc przez niemal całe spotkanie.

MVP meczu: Marcin Schodowski (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – Torus Wybrzeże Gdańsk 24:19 (12:10)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Stankiewicz 3, Mrozowicz, Pawlaczyk, Gębala 4, Sroczyk 2, Tokaj 4, Pietruszko 1, Marciniak 2, Hajnos 2, Kupiec, Adamski, Drobiecki 2, Chychykalo 4.

Torus Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski – Powarzyński 1, Oliveira 2, Pieczonka, Bednarek, Sulej, Prymlewicz 3, Papaj 4, Komarzewski 1, Wróbel 5, Salacz 2, Adamczyk, Gajek, Janikowski 1, Didyk.

Sędziowie: Sebastian Pelc, Jakub Pretzlaf, Delegat ZPRP: Mariusz Szyklarz

Widzów: 931