Aktualności

Remis w ostatnim sparingu 12 lut

Remis w ostatnim sparingu

12 lut 2021 21:50

W Opolu rozegraliśmy ostatni mecz kontrolny przed drugą rundą PGNiG Superligi Mężczyzn. Spotkania z Gwardią zakończyło się remisem po 27, a do przerwy prowadziliśmy 16:13.

Mężczyźni

Miedziowi na tle czołowej drużyny rozgrywek pokazali się z bardzo dobrej strony. Spotkanie było wyrównane z lekkim wskazaniem na Zagłębie w pierwszej części spotkania. Po zmianie stron gospodarze odrobili straty i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 27:27.

Najskuteczniejszym graczem Miedziowych był Marcel Sroczyk. Skrzydłowy, który wraca do gry po kontuzji rzucił opolanom siedem bramek - Sparing z Opolem zaczął się z delikatną przewagą Gwardii, ale nasza dobra gra w obronie poskutkowała kilkoma kontrami i dość dobrym tempem z naszej strony. Zdobyliśmy kilka bramek przewagi i utrzymaliśmy to do końca pierwszej połowy. W drugiej połowie kilka niepotrzebnych błędów z naszej strony spowodowało, że Gwardia nas dogoniła, natomiast ważne interwencje Marka Bartosika nie dały wyjść na prowadzenie naszym przeciwnikom i mecz skończył się raczej sprawiedliwym dla obu drużyn remisem – ocenił mecz Marcel Sroczyk.

Dla Zagłębia był to czwarty mecz sparingowy w ramach przygotowań do drugiej rundy. Wcześniej lubinianie mierzyli się z pierwszoligowcami z Legnicy, Ostrowa Wielkopolskiego i Wrocławia. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisie, dwa kolejne pewnymi wygranymi Miedziowych.

KPR Gwardia Opole – MKS Zagłębie Lubin 27:27 (13:16)

Bramki dla Zagłębia: Bogacz 4, Gębala 2, Kupiec 1, Marciniak 3, Netz 2, Sroczyk 7, Stankiewicz 3, Adamski 2, Moryń 2.