Aktualności

Przegrana w Piotrkowie. Zagramy w barażach 15 maj

Przegrana w Piotrkowie. Zagramy w barażach

15 maj 2024 19:52

Trzecia przegrana w sezonie z Piotrkowianinem. Po dwóch porażkach w rundzie zasadniczej przegrana w rundzie spadkowej sprawiła, że zagramy w barażu o utrzymanie w ORLEN Superlidze. Naszym rywalem będzie wicemistrz Ligi Centralnej, Padwa Zamość.

Mężczyźni

W lepszej sytuacji przed środowym meczem był Piotrkowianin, któremu wystarczył tylko punkt, żeby uniknąć baraży. Zagłębie musiało z kolei wywalczyć pełną pulę, a do tego grało na wyjeździe i miało w pamięci dwa przegrane starcia z zespołem z Piotrkowa.

Praktycznie całe spotkanie było wyrównane, a wynik oscylował w okolicach remisu. Raz na prowadzeniu byli goście, innym razem gospodarze. To jednak ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego prowadziła częściej. Co prawda lubinianie wygrywali 8:5, lecz później mieliśmy remis po 9, a w kolejnych fragmentach do głosu doszli gospodarze. Lepsza postawa Piotrkowianina w końcówce pierwszej połowy, a do tego dwie kary Miedziowych sprawiły, że do przerwy gospodarze wygrywali różnicą dwóch trafień.

Po zmianie stron Piotrkowianin jeszcze powiększył swoją przewagę, ale lubinianie wrócili do gry i mieliśmy remis. Kwadrans przed końcem było po 21 i jeszcze wszystko było w tym meczu możliwe. Pięć minut przed końcem Zagłębie prowadziło jedną bramką, jednak w ostatnich minutach lepiej zagrali gospodarze i to oni zgarnęli pełną pulę.

Zagłębie zagra w barażach o utrzymanie w ORLEN Superlidze. Przeciwnikiem Miedziowych będzie Padwa Zamość.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - MKS Zagłębie Lubin 27:26 (15:13)

Piotrkowianin: Chmurski, Kot - Krajewski 8, Grzesik 5, Szopa 4, Mosiołek 3, Żyszkiewicz 2, Surosz 1, Wadowski 1, Kowalski 1, Makowiejew 1, Wawrzyniak 1, Filipowicz, Matyjasik, Pożarek, Runowski.

Zagłębie: Procho, Schodowski - Pedryc 7, Moryń 5, Czuwara 4, Iskra 3, Stankiewicz 2, P. Krupa 2, Hlushak 1, Drozdalski, Bekisz 1, Gębala 1, Michalak, Kałużny, R. Krupa.