Przegrana na inaugurację 3 wrz

Przegrana na inaugurację

3 wrz 2022 07:04

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin oficjalnie rozpoczęli rozgrywki w sezonie 2022/2023. W pierwszym meczu Miedziowi przegrali na wyjeździe po wyrównanym meczu z Gwardią Opole 32:28 (15:14).

Pierwsza połowa meczu była wyrównana z obu stron i zawodnicy wymieniali się cios za cios na przerwę schodząc z wynikiem 15:14 dla gospodarzy. Po zmianie stron na parkiet wyszły dwie odmienione drużyny. Gwardia ruszyła mocno do ataku, a Zagłębiu nic nie wychodziło co poskutkowało tym, że gospodarze wygrali pierwsze 10 minut drugiej odsłony meczu aż 9:1. Na boisku głównie brylowali Monczka, Jankowski oraz Widomski, a Zagłębie musiało się zmobilizować na dalszą część meczu co się udało i zaczęli gonić swoich rywali, jednak ostatecznie nie starczyło czasu i przegrali czterema bramkami.

W następnym spotkaniu „Miedziowi” podejmą na własnym parkiecie Unię Tarnów i powalczą o pierwsze ligowe zwycięstwo w nowym sezonie.

KPR Gwardia Opole - Zagłębie Lubin 32:28 (15:14)

Gwardia: Malcher (10/29 – 34 proc.), Lellek (4/12 – 33 proc.) – Monczka 9/5, Widomski 8, Jankowski 6, Wojdan 3, Scisłowicz 2, Stempin 2, Sosna 1, Fabianowicz 1, Hryniewicz, Morawski, Koc, Kawka, Kucharzyk.

Zagłębie: Schodowski (7/29 – 24 proc.), Procho (0/8), Byczek (0/1) – Michalak 4/1, Hajnos 4/1, Bogacz 4/1, Bekisz 3, Iskra 3, Gębala 3, Hlushak 2, Adamski 1, Moryń 1, Drozdalski 1, Krupa 1, Pietruszko 1, Stankiewicz.