Poszliśmy za ciosem. Zdobywamy Tarnów! 22 lis

Poszliśmy za ciosem. Zdobywamy Tarnów!

22 lis 2020 17:01

Drugi mecz wyjazdowy i druga wygrana! Po pokonaniu Pogoni Szczecin wygrywamy w Tarnowie z Grupą-Azoty.

Mecz był zacięty i emocjonujący niemal przez całe sześćdziesiąt minut. Lepiej zaczęli gospodarze, jednak z biegiem czasu do głosu doszli lubinianie. Obie drużyny grały jednak seriami, rzucając po dwie-trzy bramki z rzędu. I tak Zagłębie prowadziło 6:3, by chwilę później był remis po 6. Później z 8:6 zrobiło się 10:6 dla tarnowian. Do końca pierwszej połowowy zarysowała się delikatna przewaga gospodarzy, którzy do przerwy wygrywali jedną bramką - 12:11.

W drugiej połowie oglądaliśmy wymianę ciosów, a wynik często był remisowy. Od 18:18 rozkręcili się Miedziowi, rzucając cztery bramki z rzędu. Na rozegraniu szalał Mikołaj Kupiec, na skrzydle Marek Marciniak, a  bramkę zamurował Marcin Schodowski. Gospodarze starali się doprowadzić do remisu, ale zawodnicy Zagłębia grali mądrze i szanowali czas, który działał na ich korzyść. Ostatecznie zacięty mecz zakończył się dwubramkową wygraną Miedziowych.

Grupa Azoty Tarnów - MKS Zagłębie Lubin 24:26 (12:11)

Tarnów: Małecki, Liljestrand, Cichoń - Tokuda 7, Yoshida 7, Wojdan 3, Mrozowicz 3, Sanek 2, Kniazieu 1, Wajda 1, Kużedba 1, Kowalik, Lazarowicz, Majewski, Perdyc, Dadej.

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek - Marciniak 5, Kupiec 5, Chychykalo 5, Drobiecki 3, Stankiewicz 2, Gębala 2, Adamski 1, Bogacz 1, Pawlaczyk 1, Pietruszko 1, Duszyński, Hajnos, Bysiak.