Pójść za ciosem 31 sty

Pójść za ciosem

31 sty 2019 21:49

PGNiG Superliga Mężczyzn po przerwie nabiera tempa. Po środowym meczu w Gdyni piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin czeka starcie z Energą MKS Kalisz.

Lubinianie udanie rozpoczęli rundę rewanżową. Chociaż pierwsza połowa im nie wyszła i przegrywali różnicą pięciu trafień, w drugiej rozbili rywali i ostatecznie zwyciężyli 28:21. Było to drugie ligowe zwycięstwo Miedziowych z rzędu – wcześniej Zagłębie sprawiło niespodziankę i pokonało na własnym parkiecie walczące o medale Azoty Puławy 31:28.

Blisko zapunktowania z ekipą z Puław byli też w ostatniej kolejce kaliszanie. Ostatecznie jednak Energa po zaciętym meczu przegrała jedną bramką – 24:25. W Kaliszu na pewno panuje spory niedosyt. Drużyna, która była rewelacją ubiegłego sezonu, w obecnym zawodzi. MKS ma na swoim koncie tylko 10 punktów i zajmuje jedenaste miejsce w tabeli.

Tylko o dwa miejsca wyże są lubinianie, jednak mają aż o dziesięć punktów więcej. Zagłębiu do pierwszej ósemki brakuje tylko jednego „oczka” – Piotrkowianin i Chrobry mają po 21 punktów. W przypadku wygranej Miedziowi zwiększą swoje szanse na udział w fazie play-off, goście przegrywając oddalą się od tego celu.

W pierwszej rundzie Zagłębie wygrało w Kaliszu 29:27 – Tym razem czeka nas zupełnie inne spotkanie, ale też chcemy wygrać. Mecz z Kaliszem, podobnie jak ten wcześniejszy w Gdyni będzie dla nas niezwykle ważny i tym razem chcemy zgarnąć całą pulę – zapewnia Roman Chychykało.