Aktualności

Pójść za ciosem 6 gru

Pójść za ciosem

6 gru 2019 10:50

Przed nami drugi mecz rundy rewanżowej, drugi na własnym parkiecie. Tym razem podejmować będziemy beniaminka – Grupę Azoty Tarnów. Po ostatnich dwóch wygranych Miedziowi będą chcieli pójść za ciosem. Niedziele spotkanie w hali RCS rozpocznie się o godzinie 16:00.

Mężczyźni

Lubinianie równie udanie zakończyli pierwszą rundę, co rozpoczęli rundę rewanżową. Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera najpierw pokonali Torus Wybrzeże Gdańsk 24:19, a następnie odprawili z kwitkiem zawsze groźny MMTS Kwidzyn (27:14). To sprawiło, że Zagłębie zadomowiło  się w czołowej ósemce PGNiG Superligi, ale wciąż musi się mieć na baczności, gdyż grupa pościgowa nie śpi, a nad ekipą z Gdańska lubinianie mają tylko punkt przewagi.

W nieco innej sytuacji znajduje się beniaminek z Tarnowa, który jednak z meczu na mecz rozkręcał się i zaczął punktować. Grupa Azoty zaliczyła trzy zwycięstwa, ale wszystkie miały miejsce na własnym terenie – w Tarnowie przegrał Chrobry Głogów, Piotrkowianin i Stal Mielec. W tym miejscu należy wspomnieć, że od ostatniego meczu z Górnikiem Zabrze tarnowianie grają w nowoczesnej hali Arena Jaskółka Tarnów, gdzie jednak przegrali wysoko 23:33.

W ekipie z Tarnowa występuje dwóch naszych bardzo dobrych znajomych. W bramce zobaczymy Patryka Małeckiego, a na skrzydle naszego wychowanka Łukasza Kużdebę. Pisząc o składzie Grupy Azoty nie można nie wspomnieć o pierwszym Azjacie w PGNiG Superlidze Mężczyzn. Rennesuke Tokuda to 21-letni reprezentant Japonii, z szansami na olimpijski występ za rok w Tokio.

W niedzielnym meczu Zagłębie będzie faworytem, ale od początku musi zagrać na sto procent swoich możliwości. Już mecz pierwszej rundy pokazał, że Tarnów potrafi walczyć i prowadził u siebie do przerwy 17:14. Ostatecznie jednak to Miedziowi wygrali na wyjeździe 35:27, notując fantastyczną drugą połowę.

- Trzy punkty w tym meczu to jest nasz cel. Do końca roku chcemy wygrać wszystkie spotkania. Czekają nas bardzo ciężkie trzy mecze. W Tarnowie graliśmy w drugiej kolejce i myślę, że Tarnów swoje frycowe już zapłacił i teraz gra coraz lepiej. My patrzymy tylko na siebie i wychodzimy na parkiet maksymalnie skoncentrowani – zapewnia Maciej Tokaj, kapitan Zagłębia.

15. seria PGNiG Superligi Mężczyzn
MKS Zagłębie Lubin – Grupa Azoty Tarnów
8.12.2019 (niedziela) godz. 16:00
Hala RCS w Lubinie
Bilety:
http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1673