Aktualności

Pójść za ciosem 5 paź

Pójść za ciosem

5 paź 2019 21:20

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin w szóstej serii PGNiG Superligi Mężczyzn zagrają na wyjeździe ze Stalą Mielec. Dla Miedziowych to szansa na utrzymanie miejsca w czołówce, mielczanie będą chcieli odnieść pierwsze zwycięstwo. Niedzielne spotkanie transmitowane będzie w TVP Sport.

Mężczyźni

Stal w pięciu meczach nie odniosła żadnego zwycięstwa, nie zdobyła też punktu, ale ma za sobą wyjazdowe spotkania z czołówką, czyli Vive Kielce, Orlen Wisłą Płock i MMTS-em Kwidzyn. Na punkty mielczanie z pewnością liczyli w domowych spotkaniach, jednak z MKS-em Kalisz i Wybrzeżem Gdańsk przegrali nieznacznie.

Lubinianie również na wyjazdach zagrali z wymagającymi rywalami, przegrywając nieznacznie w Kwidzynie i Puławach. Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera wygrali na wyjeździe z beniaminkiem z Tarnowa oraz odnieśli dwa domowe zwycięstwa z solidnymi rywalami – Chrobrym Głogów i Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

To wszystko sprawiło, że lubinianie zajmują miejsce tuż za czołówką. Miedziowi nie chcą spoczywać na laurach i do Mielca pojadą po kolejne punkty – Chcemy iść za ciosem, ale zdajemy sobie sprawę, że będzie bardzo ciężko, bo Stal jest głodna punktów. Gospodarze zrobią wszystko, aby punkty zostały u nich, ale my też gramy o pełną pulę – zapewnia Wojciech Hajnos, skrzydłowy Zagłębia Lubin.

Początek niedzielnego meczu o godzinie 13:00. Transmisja w TVP Sport.

6. seria PGNiG Superligi Mężczyzn
SPR Stal Mielec – MKS Zagłębie Lubin
6.10.2019 (niedziela)
godz. 13:00
Transmisja: TVP Sport