Aktualności

Pójść za ciosem. W niedzielę Tarnów 20 lis

Pójść za ciosem. W niedzielę Tarnów

20 lis 2020 11:44

Przed nami drugi mecz wyjazdowy z rzędu. W niedzielę o godzinie 15:00 zagramy w Tarnowie z Grupą-Azoty.

Mężczyźni

Lubinianie do tego spotkania przystąpią podbudowani ostatnim zwycięstwem w Szczecinie, gdzie pokonali Pogoń 32:30 (11:12). Była to druga wygrana Miedziowych w obecnym sezonie i zarazem przełamanie złej passy sześciu kolejnych meczów bez zwycięstwa. Podopieczni Jarosława Hipnera i Igora Czebrowa co prawda punktowali też w trzech innych dotychczasowych spotkaniach, jednak w każdym z nich musieli uznać wyższość rywali w rzutach karnych.

Po dobrym meczu i wygranej w Szczecinie Zagłębie będzie chciało pójść za ciosem i wygrać kolejny mecz. A z ekipą z Tarnowa Miedziowi statystyki mają dobre – dwie wygrane w dwóch meczach – 28:26 w Lubinie i 35:27 w Tarnowie.

Tarnowianie obecnie mają na swoim koncie dwa zwycięstwa – jedno w Mielcu ze Stalą, drugie na własnym parkiecie z MMTS-em Kwidzyn. W ostatnim czasie Grupa-Azoty ma prawdziwy maraton meczowy, w okresie od 9 do 18 listopada rywale Miedziowych rozegrali aż cztery spotkania, nadrabiając między innymi zaległe mecze.

W drużynie z Tarnowa grają między innymi zawodnicy Zagłębia Lubin, w tym Patryk Małecki, Łukasz Kużbeda, Kamil Pedryc i Przemysław Mrozowicz. Gwiazdą drużyny jest jednak Japończyk Rennosuke Tokuda, który jest liderem klasyfikacji strzelców z dorobkiem 54. bramek w ośmiu meczach, o 13 więcej od najlepszego strzelca Miedziowych, Romana Chcyhykalo.

Transmisja:https://emocje.tv/live/533/grupa-azoty-spr-tarnow-zaglebie-lubin